Janek Ledecký našel svého Othella i Desdemonu

Publikováno: 23.10.2013 14:26 | PR

Po Hamletovi, Galileovi a Vánočním zázraku přichází známý muzikant s další novinkou na muzikálové scéně, a i tentokrát zabrousil do klasiky. V únoru příštího roku totiž bude společně s Pixa-production uvádět v Divadle Hybernia muzikál podle Shakespearova Othella s názvem IAGO (jago).

Tiskovka-7

Zdroj: Petr Perry Novotný

Novým Othellem a Desdemonou se stali Petr KolářMichela Horká, oba zkušení muzikáloví zpěváci. „S Jankem jsme spolupracoval už na Hameltovi a Galileovi, kde jsem se poznal i s Míšou Horkou, tehdy sedmnáctiletou slečnou. A v Iagovi ji tak trochu uškrtím,“ svěřil se se smíchem zpěvák. Já se po letech na Petra velmi těším, jsem vděčná Jankovi, že mi tuto roli svěřil.Vtipné je, že Casia, na nějž Othello žárlí, hraje mimo Davida Gránského i můj životní partner Tomáš Novotný. Tedy tato žárlivost by vlastně byla na místě  uvádí představitelka Desdemony Michaela Horká a dodává: „Budu mít kolem sebe hned několik blízkých mužů, co víc si přát. Takže jeden zajímavý propletenec se nám rýsuje už i v zákulisí muzikálu. A další alternace Othella a Desdemony jsou zatím překvapením, které bude odhaleno v nejbližších dnech.

Tiskovka - 2

Zdroj: Petr Perry Novotný

Hlavní postavu Iaga ztvární spolu s Jankem Ledeckým také Kamil Střihavka. „V tomto případě to byla jednoduchá volba,“ svěřil se Ledecký. Iagovu ženu Emílii potom bude s Martinou PártlovouEvou Kleinovou alternovat také čerstvá maminka Marta Jandová. „S Jankem jsem hrála už v Hamletovi, takže mě jeho nabídka potěšila. A jsem ráda, že na rozdíl od většiny mých muzikálových rolí v tomhle představení přežiju. I přesto, že jde o Shakespeara,“ smála se zpěvačka. V únoru bude její dceři Marušce teprve sedm měsíců, přesto už dnes Marta ví, že svoji práci bez problémů skloubí s mateřskými povinnostmi. „Ve dnech, kdy budu hrát, to prostě večer zvládne tatínek,“ dodala. 

V dalších výraznějších rolích se jako Bahiya objeví Dasha nebo Markéta Poulíčková, Casia si zahrají mladí zpěváci David Gránský nebo Tomáš Novotný. A těšit se diváci mohou i na taková jména jako je Jiří Zonyga, Aleš Háma, Jiří Štědroň nebo Petr Kutheil. Ten musel kvůli své roli Rogera zhubnout několik a postěžoval si i na další věc. „Nějak mě míjejí princové. Plynule jsem přešel z dětských rolí do rolí starších mužů, i v Iagovi je mi mezi 40 a 50.“

Tiskovka - 6

Zdroj: Petr Perry Novotný

Režie se ujal Robert Johanson. „Zhudebnit Othella byl můj nápad a Janek se pro něj okamžitě nadchl. A musím říct, že jde zatím o jeho nejsilnější skladatelský a textařský počin!“ pochválil svého kolegu Johanson. Hudební režii má na starosti režisér Michael Kovalčík, scénu dostal na starosti Martin Černý, kostýmy ak. malířka Šárka Hejná, hudební nastudování Štěpán Eliáš a choreografii zkušená Qasha.

Muzikál bude mít premiéru 13. února 2014 v Divadle Hybernia.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!