Nastartujte svůj organismus jarním detoxem

Publikováno: 22.04.2014 12:29 | Václav F. Mensa

Příroda funguje v cyklech. Na jaře se vše začíná obnovovat. Týkalo by se to i nás, kdybychom však nežili v civilizaci. Tudíž, musíme vynaložit větší úsilí, pokud chceme ponechat stejné procesy v našem životě. Obnova a očista těla je důležitá pro správné funkce, oddálení stárnutí a perfektní vitalitu. A není vhodnější čas než právě jaro.

Existuje spousta možností jak tělo detoxikovat. Většinou zahrnují jen jednu potravinu, kterou se po omezený čas můžete živit. S tím souvisí tělesná únava první dny... Na druhou stranu, jsou i výhodnější cesty. Zařaďte do jídelníčku pár věcí, které mají takovou sílu, že ani chemické látky na ně nemají.

Každé ráno začněte spoustou vlažné vody s čerstvým citronem a zázvorem. Má to smysl. Celý den pijete. A následně přijde osm hodin spánku, během kterých tělo nedostává tekutiny. Představte si celý den bez jediné kapky vody. Proto je důležité hned ráno začít s hydratací.

10268205_4265579335887_138269082_n

Zdroj: Web značky

Pořádná snídaně je základ celého denního jídelníčku. Pokud snídáte cereálie nebo ovesné vločky a trváte na nich, vyměňte kravské mléko za sojové. A samozřejmě vyřaďte všechny cereálie co už jsou upravené. Ve všech čokoládových, ořechových s medem a jahodových je tolik cukru, že jediné co dostanete je glykemický šok. Udělejte si k snídani ovesnou nebo pohankovou kaši se sojovým mlékem a doslaďte ji jahodami.

Během dopoledne si připravte smoothie. Ano, banánovým milkshake zní lépe než zelené smoothie, ale v temně zelených listech je zásobárna všeho dobrého. Kapusta, špenát, máta, celer. Přidejte ananas nebo jablko a výsledek bude sladký. Pokud nechcete smoothie dělat sami, díky bohu se po celém světě rozmáhá systém juice barů. Jsou na každém rohu a půl litr koktejlu vás zasytí víc než hranolky a burger.

K obědu si dejte salát a posypte jej chia semínky. Pokud potřebujete opravdu něco hutnějšího než jen salát, dejte si alespoň rybu bez soli či jakéhokoliv koření namísto půl kilového steaku. Místo večeře si dejte další smoothie.

Celý den pijte dost vody. Nedávno se vynořily další "odborné studie" o tom, že celý pitný režim je jen mediální počin. Avšak, dobré fungování ledvin, pročištění pleti a více energie s vodou souvisí. Není na škodu si před spaním uvařit konvici heřmánkového nebo kopřivového čaje. Oba jsou antibakteriální a čistí krev.

Není asi nutné připomínat, že musíte vynechat cigarety, alkohol, cukr, pečivo, mléčné výrobky. Zkuste jeden týden bez těchto pár věcí a doslova uvidíte, jak lépe vám je a jak lépe vypadáte.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!