Jay-Z vydává album Magna Carta… Holy Grail

Publikováno: 03.07.2013 19:48 | Jiří Hofbauer

Jay-Z si pro představení svého nového alba a jeho přebalu Magna Carta… Holy Grail vybral skutečně originální místo. Cover bude v průběhu měsíce července vystaven vedle jednoho ze čtyř dochovaných exemplářů Magna charta libertatum v katedrále Salisbury ve Spojeném království.

Magna charta libertatum, známá také jako Velká listina práv a svobod, je anglický právní dokument z roku 1215. Jeho hlavním smyslem bylo omezit některé panovníkovy pravomoci. Dále mu ukládal aby panovník respektoval zákonné procedury a aby akceptoval, že jeho rozhodování bude omezeno zákonem.

Jedná se tak rozhodně o jeden z nejvýraznějších hudebních počinů, který propojuje hip hop s náboženstvím. Life+Times uvedlo názor, že se jedná o jedinečnou uměleckou instalaci.

Na albu najdete třináct tracků, v bonusové verzi o dva songy víc. Ke spolupráci kývl Rick Ross, Frank Ocean, Nas, Justin Timberlake, Pharrell, Timbaland i raperova manželka Beyoncé. Podle všeho tracklist nakonec neobsahuje song 100$ Bill, který Jay-Z napsal pro film Velký Gatsby.

Novinkové album jde do prodeje minutu po americké půlnoci, tzn. u nás to vychází na 6:01. Stáhnout si ho můžete prostřednictvím aplikace od Samsungu. Celosvětově jde album do prodeje 9.července.

MCHG_cover

Zdroj: Life+Times

mchg1

Zdroj: Life+Times

mchg2

Zdroj: Life+Times

mchg3

Zdroj: Life+Times

mchg4

Zdroj: Life+Times

mchg5

Zdroj: Life+Times

mchg6

Zdroj: Life+Times

mchg7

Zdroj: Life+Times

Hodnocení článku:Komentáře

Jan Palach: oheň, který probudil lidi Jan Palach: oheň, který probudil lidi Změny nejsou jednorázové akce. Možná jejich akutní provedení, ale ony samotné jsou trvalým procesem. V roce 1969 hlas lidu nepřekonal... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!