Jeden den v jednom obleku

Publikováno: 07.11.2013 02:07 | Aktualizace: 04.05.2015 08:00 | Jiří Hofbauer

9:05 Redakční porada...

10:00 Prezentace...

12:10 Oběd s klientem...

15:05 Uzávěrka...

19:30 KONEČNĚ! Panák a tak...

Tohle všechno musíte stihnout během jednoho dne a v jednom obleku. To ale není důvod, proč byste měli na poradě působit jako seladon a v baru si vás spletli s tím divným chlápkem z pojišťovny. Nedejte na sobě znát, že návštěva baru nebo restaurace po pracovní době je jen nucenou zastávkou, kterou si musíte splnit. Stačí jen uvažovat dopředu a trochu se připravit. Není to věda, ale to chce přemýšlet.

24855-1_l

Zdroj: Pinterest

Čistá košile půl úspěchu

Sice jde celý den zvládnout v jedné košili, ale pokud si do kanceláře nebo klidně i do auta předem přinesete čistou košili a těsně před odchodem do baru se převléknete, budete nejen vypadat ale především se i cítit lépe. Čistá košile na mužský organismus funguje jako instantní svěžest a studená sprcha v jednom. Na ženy jako afrodiziakum toho nejsilnějšího kalibru. Jen – nic s krátkým rukávem. To snad ani nemusíme připomínat. Pokud z nějakého důvodu nebudete mít možnost se převléct, uvažujte prakticky. Ale nic z Hornbachu.

Košile na míru Le Premier, od 1 890 Kč

den_1

Zdroj: Archiv značky

Konec otroctví

V baru se to obejde bez kravaty i motýlka. Nic proti gustu, ale pěkná button-down košile s vysokým límcem, která se nosí většinou bez kravaty nebo motýlku, udělá lepší službu než mocný windsor. Pořiďte si košili se skrytým button-down zapínáním. Přes den ji můžete nosit jako košili s klasickým límcem v kombinaci s kravatou. Přes večerním odchodem z kanceláře jen upevníte špičky límce k tělu košile. Knoflíčky nejsou vidět, ale výsledný efekt je stejný jako u klasické button-down. V nabídce Le Premier takový límec najdete pod označením Leeds 30. Když už motýlek nebo kravatu tak ať to stojí za to.

Motýlek dřeva Zebrano BeWooden, 2 150 Kč

den_2

Zdroj: Archiv značky

Hedvábná kravata Richard James, 2 900 Kč

den_3

Zdroj: Archiv značky

Nechte kapesníček rozkvést

Kromě košile můžete vyměnit i kapesníček u saka. Během dne vám postačí bílý, pečlivě poskládaný kapesníček. Na večer se nebojte zvolit módnější motiv i efektnější umístění v kapsičce. V tomhle ohledu se meze nekladou. Jde jen o co co ustojíte.

Hedvábný kapesníček Drake's, 2 100 Kč

den_4

Zdroj: Archiv značky

...a do klopy

Pokud jste odvážní, rovnou přidejte i ozdobu klopy. Je jedno co. Nabídka je nekonečná. Od květin, přes peří až po odznaky. Záleží jen na vás.

Ozdobný špendlík Lanvin, 3 600 Kč

den_5

Zdroj: Archiv značky

Buďte kamarád

Argentinský diktátor Juan Perón si sundal sako a vykasal rukávy, aby ukázal, že lidovým prezidentem. Sklidil obdiv davů. Vy tím dokážete, že jste přestal být oddaným zaměstnancem a jste v baru za chápajícího kamaráda. Opět ale záleží v jakém druhu baru jste. Pokud to bude bar v Itálii odvážní můžou ohrnout i sako!

603061_573885915965472_1840149660_n

Zdroj: Pinterest

Cesta kolem světa

Nejste Willy Fog, abyste do baru vláčel aktovku a brašnu s laptopem a všechna lejstra, co si nesete domů. Jediné přípustné propriety je pouzdro nebo malá peněženka na kreditní kartu, nějakou bankovku a doklady. Současně nemusíte ukazovat veškerou hotovost, kterou jste doma měli. Zrovna tak vynechte drobné. Nejste cikánský baron abyste cinkal.

Úzká peněženka Bellroy, 2 190 Kč

den_6

Zdroj: Archiv značky

Přezujte se

Vyměňte klasické polobotky, v kterých jste strávili celý den za šmrncovnější pár. Klidně i za méně formálnější ale módnější loafers. Vyměňte i ponožky nebo se jich vzdejte úplně.

Monk shoes Loake, 7 300 Kč

den_8

Zdroj: Archiv značky

Slippers Ted Baker, 3 300 Kč

den_7

Zdroj: Archiv značky

Vůně úspěchu

Na co nezapomeňte je trocha antiperspirantu, minimálně deodorantu. Lahvička kolínské je něco co můžete mít schované ve stole a nikdo o tom nemusí vědět. Někdo tam má placatku, vy tam budete mít parfém. I když jsou na večer přípustné výraznější a těžší vůně neznamená to, že se ve svém oblíbeném parfému musíte vykoupat. Chápeme, že jste fascinovaní voňavou pánskou novinkou, ale ne každá žena to dokáže ocenit.

Toaletní voda Acqua di Parma Blu Mediterraneo Arancia di Capri, 2 700 Kč

s1417567-main-zoom

Zdroj: Archiv značky

STOP! Pásmo bez signálu

Co je asi nejdůležitější je, žádné smartphony, tablety, phablety, komunikátory. Nic! Byl to náročný den. Zasloužíte si vypnout.

Hliníkový rámeček Epico Hero Hug, 599 Kč

den_9

Zdroj: Archiv značky
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!