Jedinečná krása: tetování, jizvy a androgynní styl

Publikováno: 26.05.2014 16:03 | Jiří Hofbauer, Václav F. Mensa

Móda je jednoznačně odvětví založené na kráse a vzhledu. Ano, je to jeden z oprávněných argumentů v hádkách, když se lidstvo snaží rozsoudit jaké téma je důležitější. Jestli politika, fyzika, móda či sport a tisíc dalších. Proto je skvělé, že i v módě a beauty byznysu se uplatnili i tací, kteří vypadají...dá se říci nezvykle.

Shaun Ross, první albínský model na světě všem dokázal, že právě díky vzhledu, který nespadá do klasických tabulek krásy dokáže být na vrcholu. Vyznačuje se zvláštním nosem, extrémně světlou pletí a podivným zabarvením očí. Nic mu však nebránilo aby fotil pro GQ, Vogue Italia a předváděl pro McQueena nebo Givenchy. Do svého videoklipu ho obsadila Beyoncé, Katy Perry a Lana Del Rey. Zahrál si také v American Horror Story: Coven. Většina lidí by měla s takovou vzhledovou indispozicí problém celý život. Shaun se nyní stal tváří automobilky Ford s podtitulkem "Be Unique". A o tom přece móda je. Být výjimečný.

krasa_shaun

Zdroj: estaticos04.elmundo.es

Většina zná Ricka "Rico" Genesta pod pseudonymem Zombie Man. Nevypadá nezvykle kvůli přírodě ale pro svoje celotělní tetování. On sám říká, že se nechal potetovat, aby ukázal, jak se cítí. Rico je vzhledově excentrický a mnoho lidí může říci, že si za to může sám. Možná ano. Ale na druhou stranu, ukázal milionům jedinců, že odlišnost není problém ale přednost. Měli bychom být takoví, jací být chceme. Rico se dostal do širšího povědomí díky klipu "Born This Way" od Lady Gaga a následně v reklamním spotu dekorativní kosmetiky Dermablend. Dělá modela, je DJ v několika newyorských klubech a pomáhá dodávat odvahu spoustě lidí v hledání jejich skutečného já.

krasa_rick

Zdroj: nd05.jxs.cz

Móda a beauty je hodně otevřená a evidentně nikomu nezavírá dveře. Další důkaz je třeba modelka Cassandra Bankson s extrémní formou akné avšak velkým úspěchem. Navzdory módní a filmové posedlosti ženskou krásou, i zde se prosadilo několik žen, které mají daleko ke klasickému vzhledu femme fatale.

krasa_cassandra

Zdroj: 2.bp.blogspot.com

Kristen McMenamy je americká modelka známá pro velmi nekonvenční a částečně androgynní vzhled. Vše sama ještě zvýrazňuje dlouhými šedými vlasy.

krasa_kristen

Zdroj: 4.bp.blogspot.com

Někteří tvrdí, že Tilda Swinton je na naší planetě jen na návštěvě. I když kvůli roli je schopná změnit se v komerčně překrásnou ženu, v osobním životě vyznává mix androgynního, hipsterského a minimalistického stylu. V kombinaci s částečně vyholenou hlavou a zelenýma očima jí to opravdu dodává nadpozemský look. To však této britské herečce nebránilo v získání Oscara.

krasa_tilda

Zdroj: pleasurephotoroom.files.wordpress.com

Helena Bonham Carter možná není čistým vzhledem nějak výrazná. Avšak, její módní styl ji dostává do pozice herečky s démonickým vzhledem i za hranicemi studií. Vysoké vlasy bez zdánlivého řádu a šaty stojící na útesu vkusu aniž by spadla jsou ikonické.

Rozhodně přínosnou a zajímavou nezvyklostí jsou v módním vesmíru androgynní modelové a modelky. Pokud nevíte, o co se jedná, v podstatě jde o vzhled, který je versatilní. Jsou to natolik neutrální tváře a těla, že modelové jsou schopní fotit a předvádět módu dámskou i pánskou. Krom toho, že androgynní modely uvedl už Yves Saint Laurent, až v tomto století vznikl zmíněný trend.

První, kdo k sobě přitáhl pozornost byla Agyness Deyn. Mladá Britka byla objevena, když nakupovala v second-handu, A i když na androgynous look nezaložila kariéru, vytvořila neuvěřitelné fotky.

krasa_agyness

Zdroj: ryggradfashion.files.wordpress.com

Jedním z nejvýraznějších je Andrej Pejić. Australan, který se prý v dětství modlil, aby mu nerostly vousy, předváděl pro špičkové módní domy, fotil pro nejlepší magazíny a dokázal, že pohlaví člověka neurčuje. Dokáže jít po mole jako nádherná žena a za dvě minuty jako drsně vypadající mladý kluk.

krasa_andrej2

Zdroj: designscene.net

krasa_adrej1

Zdroj: designscene.net

Mezi androgynními modelkami najdeme i Češku Janu Knauerovou. O ní se v naší zemi sice moc neví. A přitom její jméno zná celý New York kam se dostala v sedmnácti letech. Nyní je jí dvacetčtyři let a má za sebou několik přebalů časopisů velkých jmen a bezpočet exkluzivních přehlídek.

krasa_jana

Zdroj: art8amby.files.wordpress.com

Androgynous look nesmí být považován za jakoukoliv poruchu. Jde čistě o to, že móda se posouvá a spojuje v sobě mužský i ženský element v jedno velké nadčasové umění.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!