Jedinečné Bentley Mulsanne

Publikováno: 29.02.2016 14:46 | Jiří Hofbauer

Mulsanne ručně vyráběný týmem vysoce kvalifikovaných umělců anglickém Crewe, je vlajkovou lodí modelové řady značky Bentley a ztělesněním všeho, co tato tradiční britská značka ví o stavbě nejvýkonnějších a nejluxusnějších vozů světa.

01_Bentley Mulsanne Family

Zdroj: Bentley Motors

Vůbec poprvé zahrnuje řada Mulsanne tři rozdílné modely, z nichž všechny mají své osobité vlastnosti a schopnosti. Ať už jde o Mulsanne, Mulsanne Speed nebo Mulsanne Extended Wheelbase, každý z těchto vozů se vyznačuje pro značku Bentley typickým důrazem na detail zpracování a současně schopností vyhovět všem myslitelným přáním svých zákazníků.

Nový Mulsanne Extended Wheelbase byl například navržen s důrazem na maximální pohodlí cestujících na zadních sedadlech. To nejkomfortnější prostředí zajišťují uvnitř automobilu zadní sedadla v leteckém stylu s prodlouženými podpěrami pro nohy. Prostor pro nohy cestujících vzadu je zvětšený o 250 mm a střešní okno je umístěné nad druhou řadou sedadel. Mulsanne Speed je naopak navržen především s ohledem na řidiče. Disponuje motorem o výkonu 537 k (395 kW) a točivém momentu 1100 Nm, který zajišťuje zrychlení z klidu na 100 km/h během 4,9 s a dosahuje nejvyšší rychlosti 305 km/h.

Od svého předchůdce se nové provedení modelu Mulsanne odlišuje elegantními designovými úpravami. Celá přední část (od předního A sloupku) je zcela nová. Blatníky, kapota motoru, nasávací otvor, maska chladiče, světlomety a přední i zadní nárazník mají nový design, který automobilu dodává modernější a homogennější výraz.

Uvnitř se cestující mohou těšit z ručně zpracovaných nejkvalitnějších materiálů v podobě dřeva, kůže a kovů. Mulsanne se vyznačuje nově navrženými sedadly, novými dveřními panely s loketními opěrkami, jedinečnými skleněnými tlačítky u voliče převodovky a v automobilovém průmyslu unikátní nabídkou kůží nabízených ve 24 barvách.

Nový Mulsanne je též vybaven inovativními a pokrokovými technologiemi, disponuje nově vyvinutým zábavním systémem s dotykovým displejem.

Wolfgang Dürheimer, výkonný ředitel Bentley Motors, to komentuje: „Mulsanne je zosobněním DNA značky Bentley. Je mimořádný, individualistický a výkonný. V automobilovém světě je definicí luxusu a nabízí pro značku Bentley unikátní spojení tohoto luxusu a výkonnosti.“

„Každé ze tří různých provedení ručně vyráběných modelů nabízí svým zákazníkům něco jiného. Mulsanne, který reprezentuje eleganci a sportovní styl, zůstává dokonalou luxusní limuzínou. Mulsanne Speed je díky mimořádnému výkonu, točivému momentu a kultuře projevu vrcholným provedením luxusu a výkonnosti. Nový Mulsanne Extended Wheelbase je díky svým výjimečným zadním sedadlům v leteckém stylu novým etalonem automobilového komfortu.“

Nový Mulsanne bude mít světovou premiéru na mezinárodním autosalonu v Ženevě, který se koná od 1. do 13. března 2016. Dodávky prvním zákazníkům začnou v létě.

Bentley Mulsanne_05

Zdroj: Bentley Motors

Mulsanne Extended Whelbase__6

Zdroj: Bentley Motors

Mulsanne Speed_6

Zdroj: Bentley Motors

Bentley-Factory-Crewe-05

Zdroj: Bentley Motors

Hodnocení článku:Komentáře

Univerzitní vlci aneb jak zvládnout zkouškové období Univerzitní vlci aneb jak zvládnout zkouškové období Dnes je kolikátého? CO?! To ale musí znamenat, že tu zkoušku mám... za tři dny. Tři dny. Tři! Zdroj: Arnaldo Anaya-Lucca/Tumblr Přesně... Předchozí článek Vizionářské Bentley Mulsanne Vizionářské Bentley Mulsanne Celá přední část nového Bentley Mulsanne je kompletně přepracovaná, nyní působí modernějším a komplexnějším dojmem. Nové impozantní... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!