Jedinečné Bentley Mulsanne

Publikováno: 29.02.2016 14:46 | Jiří Hofbauer

Mulsanne ručně vyráběný týmem vysoce kvalifikovaných umělců anglickém Crewe, je vlajkovou lodí modelové řady značky Bentley a ztělesněním všeho, co tato tradiční britská značka ví o stavbě nejvýkonnějších a nejluxusnějších vozů světa.

01_Bentley Mulsanne Family

Zdroj: Bentley Motors

Vůbec poprvé zahrnuje řada Mulsanne tři rozdílné modely, z nichž všechny mají své osobité vlastnosti a schopnosti. Ať už jde o Mulsanne, Mulsanne Speed nebo Mulsanne Extended Wheelbase, každý z těchto vozů se vyznačuje pro značku Bentley typickým důrazem na detail zpracování a současně schopností vyhovět všem myslitelným přáním svých zákazníků.

Nový Mulsanne Extended Wheelbase byl například navržen s důrazem na maximální pohodlí cestujících na zadních sedadlech. To nejkomfortnější prostředí zajišťují uvnitř automobilu zadní sedadla v leteckém stylu s prodlouženými podpěrami pro nohy. Prostor pro nohy cestujících vzadu je zvětšený o 250 mm a střešní okno je umístěné nad druhou řadou sedadel. Mulsanne Speed je naopak navržen především s ohledem na řidiče. Disponuje motorem o výkonu 537 k (395 kW) a točivém momentu 1100 Nm, který zajišťuje zrychlení z klidu na 100 km/h během 4,9 s a dosahuje nejvyšší rychlosti 305 km/h.

Od svého předchůdce se nové provedení modelu Mulsanne odlišuje elegantními designovými úpravami. Celá přední část (od předního A sloupku) je zcela nová. Blatníky, kapota motoru, nasávací otvor, maska chladiče, světlomety a přední i zadní nárazník mají nový design, který automobilu dodává modernější a homogennější výraz.

Uvnitř se cestující mohou těšit z ručně zpracovaných nejkvalitnějších materiálů v podobě dřeva, kůže a kovů. Mulsanne se vyznačuje nově navrženými sedadly, novými dveřními panely s loketními opěrkami, jedinečnými skleněnými tlačítky u voliče převodovky a v automobilovém průmyslu unikátní nabídkou kůží nabízených ve 24 barvách.

Nový Mulsanne je též vybaven inovativními a pokrokovými technologiemi, disponuje nově vyvinutým zábavním systémem s dotykovým displejem.

Wolfgang Dürheimer, výkonný ředitel Bentley Motors, to komentuje: „Mulsanne je zosobněním DNA značky Bentley. Je mimořádný, individualistický a výkonný. V automobilovém světě je definicí luxusu a nabízí pro značku Bentley unikátní spojení tohoto luxusu a výkonnosti.“

„Každé ze tří různých provedení ručně vyráběných modelů nabízí svým zákazníkům něco jiného. Mulsanne, který reprezentuje eleganci a sportovní styl, zůstává dokonalou luxusní limuzínou. Mulsanne Speed je díky mimořádnému výkonu, točivému momentu a kultuře projevu vrcholným provedením luxusu a výkonnosti. Nový Mulsanne Extended Wheelbase je díky svým výjimečným zadním sedadlům v leteckém stylu novým etalonem automobilového komfortu.“

Nový Mulsanne bude mít světovou premiéru na mezinárodním autosalonu v Ženevě, který se koná od 1. do 13. března 2016. Dodávky prvním zákazníkům začnou v létě.

Bentley Mulsanne_05

Zdroj: Bentley Motors

Mulsanne Extended Whelbase__6

Zdroj: Bentley Motors

Mulsanne Speed_6

Zdroj: Bentley Motors

Bentley-Factory-Crewe-05

Zdroj: Bentley Motors
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!