Jemná péče pro drsný chlapy

Publikováno: 07.04.2015 11:28 | Václav F. Mensa

Podle výzkumů z poslední doby jsou ženy nejvíce přitahovány následujícím typem mužů. Tělesná kombinace Brada Pitta, Davida Beckhama a Davida Gandyho. Vzhledově jsou upřednostňovány hrubé, ostré rysy, strniště, opálená a zdravá pleť. To vše dává smysl. Nicméně, bezpočet českých mužů se v honbě za drsným, přesto gentlemanským lookem dopouští spousty chyb.

kosmetika_7

Zdroj: Tumblr

Vlasy určují celkový vzhled. Na nich se nejvíce pozná jak vaše zdraví tak přístup k životu. Musíme tedy vyjasnit jednu věc. Dlouhé vlasy sluší tak polovině procenta všech mužů. A účes "krátké vlasy nahoře ale dlouhé na temeni hlavy" nesluší a nikdy neslušel nikomu. Je doslova z minulého století a od dnešní představy drsného chlapa se liší. Móda vlasů se mění stejně často jako móda na molech. Nic ale nezkazíte s klasickým Clooneym. Dbejte také na kondici vlasů. Lupy na černém saku zničí veškerou snahu. K dobrým vlasům nepotřebujete tisíc produktů. Postačí jen dobrý šampon jako třeba ten s Bio kofeinem od značky Alva. Postará se o všechny možné problémy. Pak už stačí jen kvalitní stylingový produkt.

Posilující šampon Alva s bio kofeinem proti vypadávání vlasů pro muže, 249 Kč

kosmetika_1

Zdroj: Archiv značky

Hlína na vlasy Mr. Natty, 530 Kč, prodává Gentleport

kosmetika_2

Zdroj: Archiv značky

Péče o nehty na rukou a nohou je stále ignorována. Blíží se ale léto a zase se vrátí mokasíny bez ponožek a dejme tomu, sandály. Opravdu chcete vystavovat nohy s dlouhými, špinavými nehty a suchou, mrtvou kůží? Zanedbání péče není důkaz drsňáctví. Začnete uvařením silného heřmánkového čaje. Do lavoru nebo vany napusťte horkou vodu, přidejte olivový olej a heřmánek, tři lžíce soli a koupejte si nohy tak dlouho, dokud nebude veškerá stará kůže bílá. Pak ji obruste. Škrabky na pedikůru koupíte i v supermarketech. Nehty upravte stejně jako na rukou. Včetně zatlačení kutilul pod kůži. Po těchto procedurách si před spaním silně namažte nohy hutným krémem (třeba balzám na suché nohy Neutrogena) a spěte v ponožkách. Uvidíte rozdíl.

Vyživující krém na nohy Neutrogena Foot Care, 113 Kč

kosmetika_3

Zdroj: Archiv značky

Pokud vám nerostou vousy na tváři opravdu rovnoměrně a hustě, strniště bude namísto "sexy", "evidentně se neoholil". Další věc je, že pokud zrovna nepracujete na renovacích střech, může být složité udržet si ten zdravě opálený odstín kůže. Naštěstí už dnes kosmetika zvládne všemožné kamufláže. A nemluvíme o makeupu. Tom Robinn Instant Blotting Healthy Look je temně hnědá emulze tvářící se jako makeup. Nezakryje chyby a nedokonalosti, ale když jej správně a hodně rozmažete, všichni si budou myslet, že jste se vrátili z Alp. Stejnou funkci má i Clinique For Men Face Brozer. Nanášejte je přes svůj hydratační přípravek nebo společně s ním. (Nelekněte se barvy samotného produktu. Půjde to vpracovat do kůže a nebude to vidět.)

Tónovací krém pro zdravý vzhled Tom Robinn Paris Instant Blotting Healthy Look, 632 Kč

kosmetika_4

Zdroj: Archiv značky

Clinique For Men Face Bronzer, $ 20

kosmetika_5

Zdroj: Archiv značky

Poslední věcí, ve které muži chybují je parfém. S kolínskou vodou opatrně. Alkohol vysušuje, ničí kůži a po holení stejně používáte balzám. Navíc, opravdu velmi málo kolínských voní dobře a žádná z nich není vyrobená v téhle zemi. Zbavte se všeho, co "používal už dědeček". Investujte do kvalitních dvou parfémů. Lehčí a sportovní na den, mužnější s kořenitými tóny na večer. Zde docela dobře platí pravidlo, že čím více utratíte, tím lépe budete vonět. A naopak. Před nákupem zkoušejte protože parfém reaguje jinak na každé kůži. A nelijte jej na sebe jak před koncem světa. Pouze lehce na pulzní body. Za uši, tepny na krku a zápěstí.

Kolínská voda Acqua Di Parma Colonia, 1 700 Kč

kosmetika_6

Zdroj: Archiv značky

Drsný vzhled nevyčarujete koženou bundou a motorkou. Jakmile ale zvládnete vybalancovat pracovní život, vařit s dítětem na ruce a ještě k tomu vypadat a vonět dobře, neexistuje žena která by si neřekla, že jste drsňák.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!