Jennifer Lawrence ve snímku Serena opět aspiruje na Oscara

Publikováno: 17.09.2014 17:53 | Jiří Hofbauer

Snímek Serena je filmovou adaptací stejnojmenného románu Rona Rashe. Ve filmu se opět potkává Jennifer Lawrence (Serena) a Bradley Cooper (George), kteří si spolu zahráli v oscarovém Terapie láskou.

Děj sleduje cestu manželského páru, který přijíždí z Bostonu do hor v Severní Karolíně. Době velké krize se zde rozhodnou otevřít obří dřevařskou firmu. Serena, opečovávaná dívka z města, si velice rychle zvyká na tvrdé horské podmínky, tvrdou práci a je manželovi skutečnou oporou. Problémy nastávají, když se objeví ekologičtí aktivisté, kteří chtějí dřevařskou oblast prohlásit za národní park.

serena-jennifer-lawrence-bradley-cooper-image

Zdroj: collider.com

serena-jennifer-lawrence

Zdroj: collider.com

Na některé problémy však nestačí. Pár zjistí, že nemůže mít děti. Celé dřevařské impériu by tak spadlo do klína Georgově nemanželskému synovi. Sereně se tak v hlavě zrodí plán jak se mladíka zbavit, zatímco George se ho snaží zachránit.

Režie se chopila Susanne Bier, která v roce 2010 získala Oscara pro nejlepší cizojazyčný film za snímek Lepší svět. První klapka filmu padla 12.května 2012 v České republice. A zatímco první diváci snímek uvidí již 13.října v rámci BFI London Film Festival, české publikum si bude muset počkat.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!