Jiří Kalfař představí svou kolekci na fashion weeku v Kyjevě

Publikováno: 04.02.2016 07:30 | Jiří Hofbauer

Český módní návrhář Jiří Kalfař bude prezentovat svou novou kolekci pro podzim/zima 2016/17 na prestižní události Mercedes-Benz Kiev Fashion Days, která v centru ukrajinské metropole odstartovala ve středu 3. února. Jiří Kalfař bude mít přehlídku 7.února 2016 v 15:00 na hlavní scéně v NSC Olimpiyskiy. Přehlídka bude prezentována pod záštitou Fashion Scout.

Po loňské účasti na Origin: Passion&Beliefs v italské Vincenze, po uvedení jeho fashion filmu na FashionClash Festivalu v holandském Maastrichu, úspěšném uvedení dvou kolekcí na londýnský trh (32 Dover Street ve Wolf Badger) a na on-line platformě NOTJUSTALABEL.com a v neposlední řadě na jeho přehlídce na slovenském FashionLive! Bratislava, toto je další krok k úspěchu na mezinárodní scéně pro tohoto českého návrháře.

12273815_792334220888763_1437657637675883212_o

Zdroj: Jiri Kalfar Atelier

„Mým záměrem bylo vytvořit a předvést svobodomyslnou kolekci, bohémskou. Téma, které mi dovolilo při vytváření být transformován do světa povídek a starých pohádek. Můj záměr byl spojit dohromady bohémské světy, cikánské tradice a styl básníků, umělců, králů a královen,“ říká sedmadvacetiletý návrhář a dodává: „Chtěl jsem udělat barevnější kolekci, nekonvenční, ale současně elegantní.“ Kolekce je tak jakysi výlet do světa vzorů, malých detailů, materiálů, střihů a tvarů, kde používá vintage doplňky (knoflíky, šperky atp.), které mísí se současným designem.

„Bohémství je něco, co mi přijde vlastně strašně přirozené. Já jsem strávil můj život na divadelních prknech, v jeho zákulisí a mezi všemi možnými druhy umělců. Stále jsem cestoval. Nikdy jsem nikde nezůstal na tolik dlouho, abych se tam usadil a zapustil kořeny,“ uzavírá mladý designér.

Na MBKFD bude předvedena jak dámská, tak i pánská část kolekce. Kolekce spadá do tzv. slow ethical fashion. Vše bylo vyrobeno a produkovno zde v Čechách. Rovněž všechny kůže a kožešiny jsou faux-fur (umělá kůže neživočišného původu).
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!