Jiří Kalfař představí svou kolekci na fashion weeku v Kyjevě

Publikováno: 04.02.2016 07:30 | Jiří Hofbauer

Český módní návrhář Jiří Kalfař bude prezentovat svou novou kolekci pro podzim/zima 2016/17 na prestižní události Mercedes-Benz Kiev Fashion Days, která v centru ukrajinské metropole odstartovala ve středu 3. února. Jiří Kalfař bude mít přehlídku 7.února 2016 v 15:00 na hlavní scéně v NSC Olimpiyskiy. Přehlídka bude prezentována pod záštitou Fashion Scout.

Po loňské účasti na Origin: Passion&Beliefs v italské Vincenze, po uvedení jeho fashion filmu na FashionClash Festivalu v holandském Maastrichu, úspěšném uvedení dvou kolekcí na londýnský trh (32 Dover Street ve Wolf Badger) a na on-line platformě NOTJUSTALABEL.com a v neposlední řadě na jeho přehlídce na slovenském FashionLive! Bratislava, toto je další krok k úspěchu na mezinárodní scéně pro tohoto českého návrháře.

12273815_792334220888763_1437657637675883212_o

Zdroj: Jiri Kalfar Atelier

„Mým záměrem bylo vytvořit a předvést svobodomyslnou kolekci, bohémskou. Téma, které mi dovolilo při vytváření být transformován do světa povídek a starých pohádek. Můj záměr byl spojit dohromady bohémské světy, cikánské tradice a styl básníků, umělců, králů a královen,“ říká sedmadvacetiletý návrhář a dodává: „Chtěl jsem udělat barevnější kolekci, nekonvenční, ale současně elegantní.“ Kolekce je tak jakysi výlet do světa vzorů, malých detailů, materiálů, střihů a tvarů, kde používá vintage doplňky (knoflíky, šperky atp.), které mísí se současným designem.

„Bohémství je něco, co mi přijde vlastně strašně přirozené. Já jsem strávil můj život na divadelních prknech, v jeho zákulisí a mezi všemi možnými druhy umělců. Stále jsem cestoval. Nikdy jsem nikde nezůstal na tolik dlouho, abych se tam usadil a zapustil kořeny,“ uzavírá mladý designér.

Na MBKFD bude předvedena jak dámská, tak i pánská část kolekce. Kolekce spadá do tzv. slow ethical fashion. Vše bylo vyrobeno a produkovno zde v Čechách. Rovněž všechny kůže a kožešiny jsou faux-fur (umělá kůže neživočišného původu).

Hodnocení článku:Komentáře

Univerzitní vlci aneb jak zvládnout zkouškové období Univerzitní vlci aneb jak zvládnout zkouškové období Dnes je kolikátého? CO?! To ale musí znamenat, že tu zkoušku mám... za tři dny. Tři dny. Tři! Zdroj: Arnaldo Anaya-Lucca/Tumblr Přesně... Předchozí článek Tiffany slaví 130. výročí ikonického zásnubního prstenu Setting Tiffany slaví 130. výročí ikonického zásnubního prstenu Setting Příběh prstenu Tiffany Setting se začal psát již v roce 1886, kdy jej představil zakladatel značky Charles Lewis Tiffany, jehož cílem... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!