Kulturní tipy v týdnu od 19. 12. do 25. 12. 2016

Publikováno: 19.12.2016 12:30 | Adam Maturkanič

Vánoční nákupy v Ty Identity

Taky patříte do té skupiny lidí, která nakupuje dárky na poslední chvílí, protože dřív na to prostě není čas? A vážně není! Naštěstí některé obchody na nás myslí a pořádají právě pár dní před Vánoci nákupní akce. Poprvé se podíváme za hranice Prahy a to, až na samotný východ republiky. Jedním z obchodů, co výše zmiňované akce pořádá, je ostravské Ty Identity.

Tyidentity

Zdroj: Facebook akce

Ty Identity je unikátní prostor pro vybrané designéry, grafiky a návrháře ze současné české scény. V concept storu můžete nalézt produkty takových značek, jako jsou BeWooden, Oneday nebo Papelote. Takže na výběr budou mít, jak dámy, tak i pánové. Na akci se můžete těšit navíc na vánoční koledy a vaječný likér, kterého v tomto období není nikdy dost. To vše v samotném historickém centru Ostravy. Jestli teda jste z Prahy a už máte dost plného Staromáku a Václaváku, doporučuji se zajet podívat na trhy i do Ostravy. Jsou sice menší, ale aspoň po jejich návštěvě nabudete mít pošlapané boty.

Kdy? 21. 12. 2016

Kde? Poštovní 39/2 Ostrava

Křest alba kapely Mucha

Dne 21. 12. se v Paláci Akropolis uskuteční křest brněnské kapely Mucha, která si podmanila mnoho posluchačů svými výstředními texty. Mucha je kapela sdružená kolem zpěvačky, hudebnice a skladatelky Nikoly Muchové, která vznikla v roce 2012. Na svém kontě mají od svého vzniku již 3 alba. V textech kapely se mnohdy odráží zkušenosti samotné zpěvačky, právě s muži. Přesvědčit se o tom můžete například zde nebo zde. Takže pokud je zrovna vaše manželka, přítelkyně nebo milenka zpěvačkou, buďte opatrní, jak se před ní chováte a co říkáte, může se to vymstít.

mucha

Zdroj: Youtube zpěvačky

Vánoční nákupy v Premier Mercato

Oblast Karlína je známá svými restauracemi a obchody, které nikde v Praze nenajdete. Premier Mercato však všechny o jeden stupínek převyšuje. Pokud jste nikdy o Premier Mercato neslyšeli, je to obrovská chyba. Jedná se o unikátní bistro v srdci karlína, kde si nejen můžete vychutnat snídaní, oběd i večeři (doporučujeme postupně a ne najednou), ale i pořídit kvalitní šunky, sýry a vína ze všech koutu Evropy.

mercato

Zdroj: Archiv akce

Dne 19. 12. si pro vás připravili slevovou akci až 50% na vína distribuční společnosti Premier Wines & Spirit a 10% slevu na veškeré produkty bistra & obchodu Premier Mercato.

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!