Kulturní tipy v týdnu od 19. 12. do 25. 12. 2016

Publikováno: 19.12.2016 12:30 | Adam Maturkanič

Vánoční nákupy v Ty Identity

Taky patříte do té skupiny lidí, která nakupuje dárky na poslední chvílí, protože dřív na to prostě není čas? A vážně není! Naštěstí některé obchody na nás myslí a pořádají právě pár dní před Vánoci nákupní akce. Poprvé se podíváme za hranice Prahy a to, až na samotný východ republiky. Jedním z obchodů, co výše zmiňované akce pořádá, je ostravské Ty Identity.

Tyidentity

Zdroj: Facebook akce

Ty Identity je unikátní prostor pro vybrané designéry, grafiky a návrháře ze současné české scény. V concept storu můžete nalézt produkty takových značek, jako jsou BeWooden, Oneday nebo Papelote. Takže na výběr budou mít, jak dámy, tak i pánové. Na akci se můžete těšit navíc na vánoční koledy a vaječný likér, kterého v tomto období není nikdy dost. To vše v samotném historickém centru Ostravy. Jestli teda jste z Prahy a už máte dost plného Staromáku a Václaváku, doporučuji se zajet podívat na trhy i do Ostravy. Jsou sice menší, ale aspoň po jejich návštěvě nabudete mít pošlapané boty.

Kdy? 21. 12. 2016

Kde? Poštovní 39/2 Ostrava

Křest alba kapely Mucha

Dne 21. 12. se v Paláci Akropolis uskuteční křest brněnské kapely Mucha, která si podmanila mnoho posluchačů svými výstředními texty. Mucha je kapela sdružená kolem zpěvačky, hudebnice a skladatelky Nikoly Muchové, která vznikla v roce 2012. Na svém kontě mají od svého vzniku již 3 alba. V textech kapely se mnohdy odráží zkušenosti samotné zpěvačky, právě s muži. Přesvědčit se o tom můžete například zde nebo zde. Takže pokud je zrovna vaše manželka, přítelkyně nebo milenka zpěvačkou, buďte opatrní, jak se před ní chováte a co říkáte, může se to vymstít.

mucha

Zdroj: Youtube zpěvačky

Vánoční nákupy v Premier Mercato

Oblast Karlína je známá svými restauracemi a obchody, které nikde v Praze nenajdete. Premier Mercato však všechny o jeden stupínek převyšuje. Pokud jste nikdy o Premier Mercato neslyšeli, je to obrovská chyba. Jedná se o unikátní bistro v srdci karlína, kde si nejen můžete vychutnat snídaní, oběd i večeři (doporučujeme postupně a ne najednou), ale i pořídit kvalitní šunky, sýry a vína ze všech koutu Evropy.

mercato

Zdroj: Archiv akce

Dne 19. 12. si pro vás připravili slevovou akci až 50% na vína distribuční společnosti Premier Wines & Spirit a 10% slevu na veškeré produkty bistra & obchodu Premier Mercato.

 

Hodnocení článku:Komentáře

Univerzitní vlci aneb jak zvládnout zkouškové období Univerzitní vlci aneb jak zvládnout zkouškové období Dnes je kolikátého? CO?! To ale musí znamenat, že tu zkoušku mám... za tři dny. Tři dny. Tři! Zdroj: Arnaldo Anaya-Lucca/Tumblr Přesně... Předchozí článek Kent & Curwen a David Beckham Kent & Curwen a David Beckham David Beckham se stal tváří další módní značky. Žádné překvapení, říkate si. Tentokrát jde ale o partnerství mnohem silnější,... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!