Kam na víkendovou snídani

Publikováno: 28.10.2016 09:30 | Štěpán Molitor

Samozřejmě, že dodržujeme přísný pracovní režim. Ráno je totiž, vedle pozdního večera, nejproduktivnější část dne. Vstát brzo, jít si zaběhat nebo zacvičit, lehká snídaně a hurá do procesu. Ano, tohle je naše každodenní rutina. Bohu díky, občas se najde v diáři volný víkend, kdy na nás nečeká dohánění restů z předešlého týdne. Využijte toho a vychutnejte si ráno v jiném režimu. Vstaňte pozdě a den začněte vydatnou snídaní, kávou a sklenkou prosecca. Taková snídaně často přeroste až do odpoledních hodin. Dnes ale nemusíte kontrolovat čas. Vybrali jsme pro vás nejlepší podniky, kde si můžete vychutnat začátek volného dne.

Premier Mercato

Karlínské bistro má otevřeno od 7.30 (v sobotu od 8.00), snídaně podávají do 10.30 hodin. Nabízí mnoho druhů sladkých a slaných snídaní, mají i vlastní pekárnu. Co rozhodně stojí za zmínku jsou dezerty. Ač v redakci sladké úplně nemusíme, tyto výtvory mistra cukráře jsou skvělé – originální a hlavně nejsou přeslazené. Potěší i možnost koupit si jídlo (a výborná vína) v obchodě.

2016-photoone---062

Zdroj: Premier Mercato

La Gare Brasserie

Francouzská brasserie La Gare se nachází v ulici V Celnici na Praze 1. Snídaně od 8.00 do 10.30, nabízí sladké, slané i cereálie. Je to jedno z vyhledávaných míst nejen pro dekadentní posezení s lahví vína, ale i pro rychlé business brunche.

680d6008eaa3a4475676075d930c3ab4

Zdroj: La Gare Brasserie

Styl a interiér

Podnik spíš vhodnější pro teplejší roční období  zaujme hlavně možností posedět v přírodě – ve vnitrobloku nedaleko Václavského náměstí vznikl malý stylový parčík. Sednout se ale, samozřejmě, dá i uvnitř. Snídaně od 9.30 do 11 hodin. Náš tip je rozhodně omeleta s Pražskou šunkou.

ratanovy-romanticky-nabytek-v-altanu-styl-a-interier

Zdroj: S&I

Kafka snob food

Podnik na pražském Starém městě je vyloženě italský. Styl rušného bistra asi nesedí každému, v redakci ale toto místo zbožňujeme. Mix nábytku, designové obložení stěn a retro stolečky. Není se čemu divit, vždyť tento podnik patří do skupiny The Address italského podnikatele Eugenia Brameriniho (kdo zná jeho podnik Kitchen The Address, tomu zdejší prostředí bude ještě připadat hodně konzervativní). Výtečný avokádový toast a sklenka prosecca jsou pro nás symbolem líného rána. Milovníky cigaret potěší kuřácká část. Otvíračka od 8.30.

1f2e51d7edfc1640f9dcd64e17489d1c

Zdroj: restu.cz

Bakeshop

Spíš takeaway záležitost opět na Starém městě. Bakeshop je legendární francouzské bistro – čerstvé pečivo, výtečné zákusky a moc dobrá káva. Pokud chcete chvíli posedět, pár míst se uvnitř najde. Určitě ochutnejte mandlový croissant, makronky a pokud chcete plnokrevný brunch, dejte si roastbeef s chřestovým salátem.

7

Zdroj: Bakeshop

Eska

Pod skupinou Ambiente se nemůže vylíhnout nic nedobrého. Šéfkuchař Esky Martin Štangl dlouhou dobu působil jako zástupce šéfkuchaře v michelinské La Degustation Bôheme Bourgeoise – už asi není třeba dodávat více. Tato restaurace se opět nachází v Karlíně. O víkendu otevírají v 9.00, přes týden se tu na snídani nezastavujte – otevřeno je až na oběd. 

foto-429

Zdroj: Eska

Hodnocení článku:Komentáře

Vizionář Yves Saint Laurent Vizionář Yves Saint Laurent Nosil dioptrické brýle s tlustými obroučkami dlouho předtím, než se objevily v každém druhém řetězci. I přes nesnadné dětství... Předchozí článek Suchý Slim Tonic od Thomase Henryho Suchý Slim Tonic od Thomase Henryho Berlínská firma Thomas Henry patří k předním producentům kvalitních toniků a limonád. Svou nabídku Thomas Henry rozšiřuje o suchou... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!