Kam s tím aneb Chce to mít koule, (ne)mít boule

Publikováno: 10.07.2015 09:45 | Jiří Hofbauer

Ačkoliv má léto hodně výhod, pro muže přichází jedna zcela zásadní otázka: kam s tím vším?! V zimě máte kabát, kam uložíte řadu věcí. Jaro a léto fandí super krátkým blazerům, které zrovna množstvím kapes nevládnou a navíc odhalí veškeré nerovnosti v kapsách u kalhot.

20-cool-tips_01-1

Zdroj: Tumblr

Já osobně si připadám nejistě pokud s sebou nevláčím messengera nebo alespoň slohu. Vlastně ani pořádně nevím, co v nich nosím. Asi je to nějaká úchylka z dob, kdy jsem chodil do Vlčat. Vždy připraven! Přemýšleli jste někdy, kolik věcí ráno potřebujete, když odcházíte do práce?

· mobil

· laptop/tablet

· diář

· žvýkačky

· cigarety

· kapesníčky

· parfém

· peněženku/doklady

· klíče od bytu/auta

· nabíječku (protože iPhone houno vydrží)

· vlhčené ubrousky/desinfekční gel

· láhev s vodou

· sluneční brýle

· kondomy

To do kapes prostě nedostanete. Všímáte si, jak to ženy mají v tomhle ohledu jednodušší. Je nepředstavitelné, aby žena vyrazila do společnosti bez kabelky. Nebýt kabelek, psaníček a různých příručních pouzder, tak módní průmysl zkrachuje. To muž s elegantní taškou i v dnešní době stále vyvolává rozruch. Upřímně. K z vás, kdo nosíte k obleku aktovku, jste třeba v metru nezaslechli: hele, von má kabelku. To je úděl mužů, kterým nestačí ty vkusné umělohmotné tašky, co prodávají v Electro Worldu u stojanu s prodlužovačkama. Nic proti suchým zipům. 

V rámci vašeho komfortu popřemýšlejte, kolik věcí denně skutečně potřebujete. Je to způsob, jak se zbavit všech zbytečných věcí. Začněte třeba tím, že si z tašky vyndáte všechno, co v ní máte. Spoustu věcí, tam nosíte jen z jakési setrvačnosti. Kvanta vizitek, šest otevřených balíčků žvýkaček, kravatu, co jste tak dlouho hledali, časopis, co si koupili, ale zatím neměli čas přečíst, a troje sluneční brýle.

Inspirujte se, jak vybrat ten správný kožený doplněk podle příležitosti a přitom nemít boule v kalhotách.

Do práce

Do práce volte aktovku. Praktickou a elegantní. Potřebujete do ní vměstnat notebook, diář, podklady na prezentaci. Vybírejte z tašek do ruky. Přesto se nebojte popruhu. Nemusíte ji nosit přes rameno, přesto jsou situace, kdy oceníte možnost uvolnit ruce.

Taška Jack Russell, 7 890 Kč

kouleboule_1

Zdroj: Archiv značky

Na oběd

Většinou se jedná o obědy, kde chcete udělat dojem. Nechoďte tam se zavazadlem. Nic co připomíná městského nomáda. Volte spíše efektní slohy a pouzdra, s kterými budete působit švihácky. Slohy mají velkou výhodu. Udělejte z ní srdce vaší tašky. Dejte si do ní peněženku, doklady, vizitky, a pokud někam potřebujete odběhnout (např. na oběd) vezmete si jen ji. Po návratu do kanceláře, ji vrátíte do tašky. Vyhnete se tak nekonečnému rozkládání věcí do kapes po celém těle a pak zase zpátky.

Peněženka Bellroy Carry Out, 4 090 Kč

kouleboule_2

Zdroj: Archiv značky

Do baru

Co potřebujte do baru? Když se oholíte, tak rozhodně občanku. A pak kartu. Nejlépe bezlimitní. A to je vše. Do baru nepatří laptopy, diáře, tablety a vlastně ani mobily. Pokud vás štve, že většina lidí v baru místo konverzace, aktualizuje Instragram, zaveďte u stolu následující pravidlo: všechny mobily dáte doprostřed stolu. Ten kdo to nevydrží a koukne na mobil, platí rundu pro všechny. Pokud vás u stolu sedí pět a drink je za dvě kila... to si to dobře rozmyslíte.

Peněženka Louis Vuitton Portefeuille Multiple, 11 900 Kč

kouleboule_3

Zdroj: Archiv značky

Na víkend

Uvažujte prakticky. Kolik věcí potřebujete na dvě noci v Beskydech? Veverky vás nebudou soudit za to, že nemáte kožené boty a srnkám je jedno, kolik košil vystřídáte. Tady se spíš vyplatí zapomínat. Třeba na laptop. Jedete si přece užívat!

Cestovní taška Tusting Harrold Chellington, 23 900 Kč

kouleboule_4

Zdroj: Archiv značky
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!