Kam vyrazit na prodloužený víkend

Publikováno: 19.04.2014 00:41 | Václav F. Mensa

Dlouhé dovolené se dočkáte jednou, maximálně dvakrát do roka. Nikdo ale netvrdí, že i prodloužené víkendy musíte trávit doma v teplácích. Krátký víkendový odpočinek v jednom z luxusních míst v naší zemi vám dodá energii na celoroční zvládání dennodenních bitev. Takže, pořiďte si weekend bag, sbalte do ní dvoje chinos, tři košile, perfektní mokasíny, hydratační krém s ochranným faktorem a utečte z města. V dnešní době založené na kultu stálé a tvrdé práce je nutné odpočívat a proto nešetřete a užívejte si, jako by každý den byl poslední.

Wellness & SPA Jezerka · Česká republika

Jedno z nejluxusnějších a nejmodernějších spa v téhle zemi se nachází kousek od přehrady Seč. Specializuje se především na sauny a v opravdu relaxačním areálu jich najdete hned sedm. Samotný hotel je uprostřed přírody takže ničím nerušený odpočinek je zajištěný. Objednejte si třeba VIP saunu s medovou, čokoládovou nebo kávovou masáží. Dress code je hodně uvolněný takže nemusíte řešit večerní oblek. Ale plavky si vezměte.

vikend_jizerka

Zdroj: Wellness & SPA Jezerka

Chateau Mcely · Česká republika

Legendární resort blízko Prahy nabízí vše, co si můžete od elegantního hotelu na vysoké úrovni přát. Aristokratický původ sídla vás uvede do starých časů. Zabookujte si jeden z mnoha pokojů či apartmá odjeďte s drahou polovičkou na romantický víkend. V areálu se nachází skvělá restaurace Piano Nobile či vinný sklep Alchimista. Vezměte si i sportovní oděv protože na vás čeká i sportovní hřiště nebo písečná pláž u jezírka.

vikend_mcely

Zdroj: Chateau Mcely

Chateau Kotěra · Česká republika

Budova postavená ve dvacátých letech byla kompletně navržena a vybavena Janem Kotěrou. A jeho specifický styl dýchá ze všech stran. Víkend strávíte v zámku, jíst můžete v dokonalé středomořské restauraci. Každý okamžik je jako vystřižený ze série Hercule Poirot. Chateau Kotěra je vhodný hlavně pokud chcete víkend prožít aktivním sportem. Park a lesy kolem se dají využít k všemožným sportům.

vikend_kotera

Zdroj: Chateau Kotěra

Miraval Resorts · USA

Pokud máte více času na svůj odpočinek a nevadí vám několika hodinový let, vyrazte do Miraval resort v Arizoně. To je opravdu jiná liga. Nejluxusnější prostor pro relaxaci na světě. Jóga, masáže, sauny, pilates, dokonce i terapie. Vše v nesmírně klidném a exkluzivním prostředí. Sem vám opravdu stačí jen weekend bag protože většinu času stejně trávíte v županu.

vikend_miraval

Zdroj: Miraval Resorts

Hodnocení článku:Komentáře

Vizionář Yves Saint Laurent Vizionář Yves Saint Laurent Nosil dioptrické brýle s tlustými obroučkami dlouho předtím, než se objevily v každém druhém řetězci. I přes nesnadné dětství... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!