Kapela Charlie Straight zahraje naposledy

Publikováno: 22.10.2013 10:07 | Jiří Hofbauer

Že se Nightwork rozpadají ode dne kdy se dali dohromady a každé album je poslední jsem si zvykli. Že se Barbra Streisand s každým turné vrací je proto aby oznámila, že se se světem hudby loučí je tradice. Když ale po sedmi letech oznámí konec jedni z největších talentů, kteří dali české hudbení scéně novou chuť do života, je šok.

Na prvním koncertě Charlie Straight jsem byl v roce 2008. Byl v prvním ročníku na vysoké škole a jejich hudba nejen pro mě definovala tu atmosféru během prváku. Za zvuků Platonic Johny jsme se učili na zkoušku z aplikovaného práva a při Upside Down jsme slavili když jsme ji na druhý pokus zvládli.

Včera několik novin uvedlo zprávu, že skupina krachla na nekomunikaci, netoleranci a špatné atmosféře. Pravdou je, že jak to klukům spolu skvěle znělo po hudební stránce, poslední dobou se nějak nemohli sehrát ohledně vize dalšího působení kapely. Nehledal bych chyby v jednotlivých členech. Hráli a zpívali všichni za jednoho, ale rozhodně jeden neukončil působení kapely za všechny. Asi nejlépe by se to dalo přirovnat k orientačnímu běhu, kde ne všichni účastníci chtěli běžet stejným směrem.

Musím přemýšlet co trvá sedm let. Některé výzkumy uvádí, že vztah může trvat až devět let než dojde k partnerskému vyčerpání a oba partneři vychází ze vztahu citově zhuntovaní. Proto mě napadá, že než bědovat nad rozpadem Charlie Straight je lepší přát každému z nich štěstí zvlášť. Jedno je jisté – zrodily se hvězdy.

Naposledy Charlie Straight zahrají 26.listopadu na Flédě v Brně.

Sbohem bardi z Třince.

Video k poslednímu singlu Crush On a Hooligan.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!