Karl Lagerfeld: v Singapuru stavitelem, v Římě filantropem

Publikováno: 31.01.2013 19:40 | Jiří Hofbauer

Karl Lagerfeld patří k jedněm z nejkreativnějších a nejexcentričtějších návrhářů, který velí styl současného módního světa. Svoje cítění estetiky a designu poměrně často investuje i jinam než jen do značek Fendi a Chanel. Pro Agusta Westland vytvořil řadu VIP vrtulníků, pro internetová obchod Net-a-porter navrhnul limitovanou kolekci Karl, s automobilkou Rolls Royce spolupracoval na vizuálu jejich kampaně. Co to dokazuje? Návrhář, který na podzim letošního roku oslaví osmdesátku je stále vedoucí silou světového vkusu.

8

Zdroj: Austin360

Nyní byl Lagerfeld osloven ke spolupráci s hotelem Sofitel So v Singapuru, aby vytvořil logo pro nový hotel. Vedení hotelu si představuje emblém, který se bude typickým, snadno rozeznatelným, inovativním a především originálním. Sofitel je poměrně rychle se rozrůstající řetězec hotelů. Dokazují to i nově otevřené hotely v Bombaji, Riu de Janeiru a Sydney. Hotely Sofitel mají tradičně francouzskou náladu interiérů, ovšem vždy s akcenty typickými lokalitě v které se hotel nachází.

2

Zdroj: Hospitalitynet

Pro Sofitel So Label to ale není první spolupráce s módním návrhářem. Na interiérech Sofitel So Bangkok se podílel Christian Lacorix. Singapurský hotel by se tak měl stát jedním z ikonických hotelů celého řetězce. Neoklasická budova z roku 1927 po rekonstrukci nabídce 134 pokojů a 23 soukromých apartmá.

1

Zdroj: Hospitalitynet

Před pár dny Karl Lagerfeld spolu se Silvií Venturini Fendi zaštítil svým jménem filantropický projekt na záchranu slavné římské fontány Di Trevi. Rekonstrukce s rozpočtem $ 2,900,000 (přepočet 54,8 milionů CZK) bude trvat asi 20 měsíců a zahrne kompletní přepracování fontány, včetně čištění fasády a soch, hydroizolaci hlavního rozvodu trubek a obnovení pozlacených latinských nápisů.

3

Zdroj: Austin360

6

Zdroj: Austin360

7

Zdroj: Austin360
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!