Kašmírový svetr? V šatníku je tím, čím Ferrari v garáži

Publikováno: 12.12.2012 19:40 | PR

Vánoční dárek pro muže, který má styl? Chce něco, co ho bude bavit. Tablet. Pistoli na airsoft.  Kulečníkovou kouli. To vše už má doma? A co kašmírový svetr? Dárek praktický a zároveň dárek, který ho začne bavit hned poté, co ho poprvé vezme na sebe.

Kašmírový svetr je v šatníku muže tím, čím je Ferrari v garáži. Vše dotaženo do posledního šroubku (vlákna), vše optimalizováno pro co nejvyšší výkon (teplo a pohodlí). Že jde v obou případech o designový skvost, netřeba připomínat.

Felipe - kašmírové svetry

Zdroj: Felipe.cz

Jak kašmírový svetr vybrat? Kolik vrstev, jakou velikost?

Zeptali jsme se člověka povolaného – Petera Greši z internetového obchodu Felipe.cz, který se specializuje na luxusní kašmírové oblečení pro pány i dámy.

Petře, co to vlastně kašmír je a proč je tak ceněný?

Kašmírové vlákno patří k nejdražším a nejluxusnějším přírodním textiliím. Získává se z podsady volně chovaných himalájských koz kašmírových. Pro jaké vlastnosti je ceněný? Svetry z našeho kašmíru hřejí minimálně 6x tolik co stejně silné svetry z vlny ovčí a skvěle drží tvar. Nevytahají se, nevyblednou, při dobré péči vydrží roky.

Jak kašmírový svetr vybrat? Co jsou to ply?

Ply, počet nití v přízi, určují, do jakých klimatických podmínek je svetr vhodný. Na léto je ideální ze dvou ply, na zimu doporučuji zákazníkům svetry ze šesti a více vrstev.

Je 100% kašmír vždycky stoprocentní? Ručíte za kvalitu?

Na trhu najdete levné napodobeniny se směsi kašmíru a bavlny, jejichž užitná hodnota je problematická – brzy se na nich objeví žmolky, pouští barvu, nedrží tvar. My na Felipe.cz  nabízíme pouze svetry ze 100% kašmírové příze, označované také jako Pure Cashmere. Kvalitu garantujeme a říkáme, že kašmírový svetr za 2 000 Kč není zcela jistě z prvotřídního kašmíru.

Jaké velikosti nabízíte? Myslíte opravdu na každého?

Ano. Jako jediní z českých internetových obchodů nabízíme kašmírové oblečení i nestandardních velikostí. Většinu modelů máme ve velikostech XS až XXXL. Jak pánských, tak dámských.

Mám strach kupovat oblečení na dálku. Co když mi svetr nebude?

Razíme heslo „zákazník na prvním místě“. Když svetr nepadne, vyměníme jej. Určitě vám doma nezůstane vánoční dárek za tisíce, který bude k ničemu.

Které pánské modely jsou nejoblíbenější?

Pokud s kašmírem začínáte, doporučuji modely základní řady. Před zimou ochrání teplé svetry ze 4-10 ply, pro znalce máme exkluzivní řadu Duvet z extra jemné kašmírové příze.

Felipe - kašmírové svetry

Zdroj: Felipe.cz

Felipe - kašmírové svetry

Zdroj: Felipe.cz

Felipe - kašmírové svetry

Zdroj: Felipe.cz

Felipe - kašmírové svetry

Zdroj: Felipe.cz

Felipe.cz je obchod pro pány i pro dámy

Dodejme, že internetový obchod Felipe.cz doručí pod stromeček všechny objednávky, přijaté do 19.12.2012. Mimo pánských modelů nabízí také luxusní oblečení z kašmíru pro dámy. Dárek pro ni? Zkuste luxusní dámské svetry nebo originální a nádherné pašmíny.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!