Kavalier’s: Baví nás univerzálnost i jedinečnost pletených kravat

Publikováno: 16.12.2015 21:34 | Jiří Hofbauer

Česká značka Kavalier’s udělala z módního trendu, který měl v konfekčních řetězcích trvání sotva pár měsíců, nepostradatelný doplněk moderního muže. Český původ, kvalita a originalita. To jsou tři podstatné vlastnosti, které reprezentují tuto značku pletených kravat. Za celým konceptem stojí hlavní dva kavalíři – Karel Jandásek a Pavel Vojtášek, kteří nejen přišli s nápadem, ale současně jsou i tvářemi značky. Pánové se vydali na odvážnou cestu konkurovat masivní zahraniční výrobně ryze českým produktem, který vzniká exkluzivně pro jejich značku v dílnách na Vysočině. Jako první a zatím jediní u pletených kravat využívají podšití saténem, a to nejen pro jeho vizuální stránku, ale především pro snadnější úvaz uzlu. Teď přichází s novou kolekcí, které dominují výraznější a odvážnější barevné kombinace.

Jednobarevná pletená kravata, 950 Kč

kavaliers-28

Zdroj: Kavaliers

„Stále se jedná o ryze českou výrobu a poctivou ruční práci. To je pro nás zcela zásadní a nechceme z toho slevovat. Od začátku výroby v roce 2014 se událo hodně změn. Od těch nepatrných, kdy jsme upravili délku a šířku kravaty, až po ty výraznější jako dvě upravená saténová poutka na zadní straně kravaty přišité tak, abychom nepoškodili jemný satén, kterým je pošitá kravat po celé délce,“ říká Karel Jandásek, jeden ze zakladatelů značky.

Proužkovaná pletená kravata, 1050 Kč

kavaliers-3

Zdroj: Kavaliers

Už samotný technologický vývoj pletených kravat Kavalier’s je jedinečný. Na rozdíl od standardních pletených kravat tyto kravaty mají pletenou pouze přední stranu. Zadní strana je podšitá hedvábným saténem po celé délce. Hedvábí zajišťuje, že kravata drží svůj tvar a vázání uzlu je pravým potěšením. „Design je čistě naše práce. Během ročního vývoje jsme měli nespočet prototypů, které jsme testovali a upravovali podle zpětné vazby od našich kamarádů, známých a lidí z módního průmyslu,“ vysvětluje Pavel Vojtášek. Každá kravata jako unikát vzniká na Vysočině pod rukama zkušených žen. Ruční práce je základ celé kravaty a proto je každá kravata mírně odlišná a nenajdete dvě zcela stejné.

Jednobarevné pletené kravaty, 950 Kč za kus

kavaliers-37

Zdroj: Kavaliers

O pletených kravatách se traduje, že jejich sezón začíná na jaře a končí s prvním spadlým listem. „My jsme zase několikrát četli, že se pletená kravata hodí výhradně na zimu. S tím nesouhlasíme. Díky její neformálnosti, se skvěle hodí jak do saka, tak čistě s košilí s ohrnutými rukávy. Vše je o pocitu. Naším cílem je, abyste si pletenou kravatu zamilovali natolik, že si ji vezmete kamkoliv. Od formálního plesu, kde zaujme svým vzorem, až po piknik s partou přátel v parku. Proto pletené kravaty milujeme,“ hájí pletené kravaty Karel.

Proužkovaná pletená kravata, 1050 Kč

kavaliers-11

Zdroj: Kavaliers

V 21. století je popularita pletených kravat opět na vzestupu. Najdete je v nabídce i velice tradičních módních domů a na obálkách časopisů. Pletené kravaty jsou hojně k vidění během veletrhu módy Pitti Uomo v italské Florencii. A pro jakého muže jsou pletené kravaty primárně určeny?

„Cílová skupina neexistuje,“ shodují se oba zakladatelé značky a dodávají: „Jako studenti je vidíme na našich spolužácích, ale zároveň máme objednávky od architektonických a právnických kanceláří. Při osobních předáních se vyptáváme, pro koho je kravata určena a není výjimkou, že jeden den předáme kravatu jako dar pro dědečka, který ji jako mladý nosíval, a druhý den pro studenta, který si nepřeje být svázán formálností a chce se odlišit. Univerzálnost a zároveň jedinečnost v jednom nás baví.“

Jednobarevná pletené kravata, 950 Kč a kapesníček, 290 Kč

kavaliers-47

Zdroj: Kavaliers

Hodnocení článku:Komentáře

Vizionář Yves Saint Laurent Vizionář Yves Saint Laurent Nosil dioptrické brýle s tlustými obroučkami dlouho předtím, než se objevily v každém druhém řetězci. I přes nesnadné dětství... Předchozí článek Na golf stylově s novou kolekcí od Hugo Boss Na golf stylově s novou kolekcí od Hugo Boss Německá společnost Hugo Boss byla založena v roce 1924, avšak až roku 2003 spatřila světlo světa sportovní kolekce funkčního a trendy... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!