Každý čtvrtek novou knihu díl 12

Publikováno: 26.01.2017 12:30 | Štěpán Molitor

Vítejte u dalšího dílu naší rubriky Každý čtvrtek novou knihu. Zdobení těla může mít mnoho důvodů a podob. Od módy, přes bodybuilding až po plastické operace. Velmi rozšířenou možností je také tetování. A právě o jeho historii je dnešní kniha.

Týden co týden dostanete tip na jednu knihu, která by neměla chybět ve vaší knihovně. Ve výběru nehledejte systém – moderní díla postavíme vedle starých autorů, romány vedle sbírek fotografií. Objeví se tu jak autobiografie, tak knihy poezie. Přejeme vám příjemné čtení.

Víte o knize, která by se v této rubrice měla objevit? Napište nám do komentářů!

tumblr_m42imflbfX1rrln67o1_1280-2

Zdroj: Tumblr

Dnešní tip: Dějiny tetování

Autor: Martin Rychlík

Tetování je v dnešní době už vnímáno jako normální. Obrázky na těle mají hipsteři i neonacisti, vyhublí odelové i boxeři. Kriminálníci i lékaři. Tetování rozhodně není záležitostí posledních dvou století. Mnoho kultur nezávisle na sobě objevilo možnost permanentního vnášení pigmentu do kůže. A každá kultura mu přiřadila svůj význam. Ať už to byla tetováž obličeje, která se obkreslená používala jako podpis, nebo poutnická tetování z Jeruzaléma. V 19. století dokonce zažilo tetování v Evropě renesanci a tetováž měli i vysocí politici nebo přímo panovníci. Dovedete si představit, že by se dnes například pan Kalousek chlubil vytetovaným drakem? Mimochodem, W. Churchill, F. Roosevelt a J. Stalin? Tetování. Churchill měl vytetovanou kotvu, Roosevelt rodový erb a Stalin? Měl na prsou lebku. 

Hodnocení článku:Komentáře

Univerzitní vlci aneb jak zvládnout zkouškové období Univerzitní vlci aneb jak zvládnout zkouškové období Dnes je kolikátého? CO?! To ale musí znamenat, že tu zkoušku mám... za tři dny. Tři dny. Tři! Zdroj: Arnaldo Anaya-Lucca/Tumblr Přesně... Předchozí článek Argentinské hovězí na všechny správné způsoby v centru Prahy Argentinské hovězí na všechny správné způsoby v centru Prahy Restaurace BEEF BAR byla otevřena 1. června 2016. Díky spokojenosti hostů, kteří na sociálních sítích nešetří slovy chvály, si... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!