Každý čtvrtek novou knihu díl 12

Publikováno: 26.01.2017 12:30 | Štěpán Molitor

Vítejte u dalšího dílu naší rubriky Každý čtvrtek novou knihu. Zdobení těla může mít mnoho důvodů a podob. Od módy, přes bodybuilding až po plastické operace. Velmi rozšířenou možností je také tetování. A právě o jeho historii je dnešní kniha.

Týden co týden dostanete tip na jednu knihu, která by neměla chybět ve vaší knihovně. Ve výběru nehledejte systém – moderní díla postavíme vedle starých autorů, romány vedle sbírek fotografií. Objeví se tu jak autobiografie, tak knihy poezie. Přejeme vám příjemné čtení.

Víte o knize, která by se v této rubrice měla objevit? Napište nám do komentářů!

tumblr_m42imflbfX1rrln67o1_1280-2

Zdroj: Tumblr

Dnešní tip: Dějiny tetování

Autor: Martin Rychlík

Tetování je v dnešní době už vnímáno jako normální. Obrázky na těle mají hipsteři i neonacisti, vyhublí odelové i boxeři. Kriminálníci i lékaři. Tetování rozhodně není záležitostí posledních dvou století. Mnoho kultur nezávisle na sobě objevilo možnost permanentního vnášení pigmentu do kůže. A každá kultura mu přiřadila svůj význam. Ať už to byla tetováž obličeje, která se obkreslená používala jako podpis, nebo poutnická tetování z Jeruzaléma. V 19. století dokonce zažilo tetování v Evropě renesanci a tetováž měli i vysocí politici nebo přímo panovníci. Dovedete si představit, že by se dnes například pan Kalousek chlubil vytetovaným drakem? Mimochodem, W. Churchill, F. Roosevelt a J. Stalin? Tetování. Churchill měl vytetovanou kotvu, Roosevelt rodový erb a Stalin? Měl na prsou lebku. 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!