Každý čtvrtek novou knihu díl 14

Publikováno: 16.03.2017 12:30 | Štěpán Molitor

Vítejte u dalšího dílu naší rubriky Každý čtvrtek novou knihu. Umění a umělci je natolik náročné a komplexní téma, že než aby se jím člověk po kouscích prokousával, raději snahu rovnou vzdá. Přitom ke všeobecnému rozhledu aspoň jisté povědomí o těch nejvýznamnějších umělcích rozhodně patří. Nemusíme studovat rozsáhlé biografie a pátrat v archivech - přišla nová knižní řada, která se zabývá krátkými životopisy významných umělců. 

Týden co týden dostanete tip na jednu knihu, která by neměla chybět ve vaší knihovně. Ve výběru nehledejte systém – moderní díla postavíme vedle starých autorů, romány vedle sbírek fotografií. Objeví se tu jak autobiografie, tak knihy poezie. Přejeme vám příjemné čtení.

Víte o knize, která by se v této rubrice měla objevit? Napište nám do komentářů!

Dnešní tip: Seznamte se: Andy Warhol

Autor: Catherine Ingram

Ilustrace: Andrew Rae

IMG_1503

Zdroj: Menstyle.cz

80 stránková knížka mapuje velmi stručně život a dílo Andyho Warhola. To by nebylo nic neobvyklého - tato knížka je však nejvíce podobná dětskému leporelu. Vtipně napsaná, doplněná komiksovými ilustracemi je opravdu krásně čtivá. Pro lidi, kteří se chtějí o Warholovi dozvědět naprosto základní věci ji rozhodně doporučuji. Zjistíte, kdo byl jeho komiksovým hrdinou, jakou čokoládu jako dítě miloval a jak to vypadalo v jeho slavné Silver Factory. A také to, že žil s 25 siamskými kočkami, které se všechny jmenovaly Sam. Kromě jedné, která se jmenovala Hester...

IMG_1504

Zdroj: Menstyle.cz
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!