Každý čtvrtek novou knihu díl 2

Publikováno: 17.11.2016 09:30 | Štěpán Molitor

Druhý díl naší nové rubriky je tu! Socialistické Československo je náš vzor, a proto pokračujem v tradici Každý čtvrtek novou knihu. Protože pouze pílí, občané, pílí a vzděláním dokážeme porazit imperialisty! 

Týden co týden dostanete tip na jednu knihu, která by neměla chybět ve vaší knihovně. Ve výběru nehledejte systém – moderní díla postavíme vedle starých autorů, romány vedle sbírek fotografií. Objeví se tu jak autobiografie, tak knihy poezie. Přejeme vám příjemné čtení.

Víte o knize, která by se v této rubrice měla objevit? Napište nám do komentářů!

tumblr_m42imflbfx1rrln67o1_1280-2

Zdroj: Tumblr

Dnešní tip: Tajný život Salvadora Dalího

Autor: Salvador Dalí

Dnešní kniha je autobiografickou výpovědí Salvadora Dalího. Neskutečný pohled do světa, duše a uvažování největšího surrealisty, co kdy žil. Dalí ve své knize míchá pravdu s fikcí, což ostatně sám přiznává - sám těmto svým "zážitkům", které popisuje tak přesvědčivě, že se zdají skutečné, říká falešné vzpomínky. Je strašně zajímavé podívat se do vnitřního světa tohoto umělce. Jakým absurdním příhodám přikládá důležitost? Jaký byl jeho vztah k sobě samému? Proč nemohl nikdy usnout bez kusu dřeva, který jednou našel? Salvador Dalí uvažoval jinak, maloval jinak a také psal jinak. Jeho autobiografie je bezesporu jednou z nejzajímavějších knih, která se mi kdy dostala do ruky. 

82345-image-84368

Zdroj: Tumblr
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!