Každý čtvrtek novou knihu díl 8

Publikováno: 29.12.2016 12:30 | Štěpán Molitor

Dva měsíce už pokračujeme v tradici Každý čtvrtek novou knihu. Protože pouze pílí, občané, pílí a vzděláním dokážeme porazit imperialisty! 

Týden co týden dostanete tip na jednu knihu, která by neměla chybět ve vaší knihovně. Ve výběru nehledejte systém – moderní díla postavíme vedle starých autorů, romány vedle sbírek fotografií. Objeví se tu jak autobiografie, tak knihy poezie. Přejeme vám příjemné čtení.

Víte o knize, která by se v této rubrice měla objevit? Napište nám do komentářů!

2012-10-29_104744_James_Dean

Zdroj: Tumblr

Dnešní tip: Dekameron

Autor: Giovanni Boccaccio

Soubor sta novel je po deseti rozdělený do deseti dní. Deset mladých lidí, co z Florencie utekli před morem, který tu řádil v roce 1948, si je vypráví po deset večerů. Jedenáctý den se všichni vrátí zpět do Florencie. Vypravěči je sedm žen a tři muži: Filostrato, Dioneo, Pampinea, Filomena, Pamfilo, Elisa, Fiammetta, Emilia, Lauretta a Neifile. Není to příliš náročné čtení, kniha je zábavná a můžete ji číst i na etapy. Klasické dílo, které rozhodně stojí za to znova přečíst.

73534

Zdroj: Levné knihy

Hodnocení článku:Komentáře

Univerzitní vlci aneb jak zvládnout zkouškové období Univerzitní vlci aneb jak zvládnout zkouškové období Dnes je kolikátého? CO?! To ale musí znamenat, že tu zkoušku mám... za tři dny. Tři dny. Tři! Zdroj: Arnaldo Anaya-Lucca/Tumblr Přesně... Předchozí článek Editorial: Prostě Fiasko? Editorial: Prostě Fiasko? Vítejte v roce 2017. Většina z nás prvního ledna cítí každou skleničku šampaňského, panáka whisky a půllitr piva ze silvestrovské... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!