Každých pár let nové auto? Pokud podnikáte, je to realita.

Publikováno: 12.12.2014 10:32 | PR

Pokud si ve firmě potrpíte na nová auta, ať už ty standardní nebo luxusnější a máte rádi, když se auta trochu točí a vy se nevozíte ve stejném autě řadu let, musíte dobře zvážit jejich financování, aby vám nakonec honba za rychlými koly nesrazila vaz.

skoda-superb-combi-04

Zdroj: LeaseplanGo

V zásadě máte několik možností, jak pořídit nový vozový park a přitom se nestrachovat o to, že s příjezdem prvního čtyřkolového miláčka bude váš účet na nule. Využít můžete klasický úvěr, finanční leasing, také si můžete auto koupit v hotovosti anebo si pořídit nový vůz na operativní leasing, což je způsob, kterým si nejčastěji pořizují auto firmy v zahraničí. V Čechách tolik rozšířen není a je to škoda. Jeho princip totiž vůbec není nezajímavý. Operativní leasing je v podstatě dlouhodobým pronájmem vozidla. Na rozdíl od leasingu finančního ale nepřechází auto do vašeho majetku po uplynutí leasingové smlouvy, což znamená, že leasingové společnosti platíte nižší cenu, protože splácíte jen rozdíl mezi pořizovací cenou a garantovanou zůstatkovou hodnotou vozu. Podstatný je fakt, že díky operativnímu leasingu nevážete kapitál, optimalizujete cash-flow a nestaráte se o provozní starosti s autem (registrace auta, značek, pojištění, daně, servisní prohlídky, případné pojistné události, výměna zimních gum, asistence atd.).

A jak to vypadá v praxi? Tak třeba Audi A6 Limuzína, 3.0 TDI Quatro, S Tronic, 180 KW, auto, které vám v podnikání ostudu neudělá. Zatímco v hotovosti byste za tohle dělo měsíčně zaplatili 30 908 Kč, na úvěr 25 717 Kč a finančním leasingem zhruba 27 273 Kč, operativní leasing vám z rozpočtu ubere jen 25 173 Kč. Vždy je ale dobré probrat s leasingovou společností všechny podmínky a přesvědčit se, že operativní leasing je dobrá volba i pro vaši firmu.

Pozn.: Pro příklad jsme použili operativní leasing společnosti LeaseplanGo. Na webových stránkách LeaseplanGo Srovnávač financování se můžete podívat i na další příklady.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!