Když se běžné stává výjimečným - Ecrou de Cartier

Publikováno: 11.03.2017 11:25 | Lenka Mařanová

Dne 3. dubna 2017 představí Cartier na Salone del Mobile v Miláně nový náramek Ecrou de Cartier ve tvaru šroubu, který svými pohyblivými maticemi navazuje na tradici legendárního hřebíkového designu.

Cartier Juste un Clou & Ecrou

Zdroj: Cartier

Nový přírůstek na zápěstí: Tradiční francouzský klenotnický dům Cartier rozšiřuje svou legendární řadu Juste un Clou s designem hřebíku o novou kolekci Ecrou de Cartier. Jedná se o náramek se závitem po celém jeho obvodu, na němž je naaranžováno pět otočných šroubových matic (z fr. ecrou), kterými lze pohybovat. Tento nápaditý šperk, který je k dostání v bílém nebo růžovém zlatě, bude v dubnu exkluzivně představen na milánské výstavě nábytku Salone del Mobile.

rzrd

Zdroj: Cartier

unspecified

Zdroj: Cartier

Svým nápadem povýšit nářadí, tedy běžný předmět denní potřeby, na designový objekt, drží Cartier pomyslný prst na tepu doby. Kolekce Juste un Clou ztělesňuje ducha doby generace, která se nebojí inovace, ale zároveň si váží tradic. Ba co více, která se na ní sama podílí. S tímto návratem řemeslného umění se Ecrou stává symbolem moderního životního stylu, sdílených hodnot a revolučního přístupu k designu.

sdsg

Zdroj: Cartier

S Ecrou de Cartier navazuje dům Cartier na vlastní dědictví a vede je vstříc budoucnosti. Neboť již Juste un Clou, kolekce uvedená v roce 2012, je považována za milník v historii značky. Tehdy dal návrh italského designéra Alda Cipulla z roku 1971 vzniknout sérii šperků, která se stala legendou. Cipullo, který již pro Cartier navrhl náramek Love de Cartier, udělal z hřebíku luxusní doplněk jako zrcadlo nevázané a svobodou charakteristické doby ve znamení legendárního Studia 54. Odraz životního pocitu sedmdesátých let, vrcholící v americké metropoli New Yorku: rebelský, nekonvenční, kreativní.

Juste un Clou 1

Zdroj: Cartier

Nyní se Miláno a Salone del Mobile stávají středobodem nové revoluce. Příchod Ecrou de Cartier bude oslaven instalací portorikánského umělce Desiho Santiaga ve vyhlášené milánské galerii Garage San Remo. Tento vizuální artista, žijící v New Yorku, je považován za výjimečný talent, jehož díla vypráví o subkulturách nočního života a jejich vlivu na módu a umění. Santiagova instalace promění prostory galerie v exkluzivní autodílnu. Luxusní vůz, rozvěšené disky kol spolu s automobilovými součástkami vytvoří impozantní prostředí s poutavými světelnými efekty. Kombinace zlaté, černé a červené dotvoří celkovou atmosféru a zavedou návštěvníky do okouzlujícího světa nočních klubů. Tak se Zlatá garáž Cartier stává uměleckým dílem – a šroub šperkem.

Juste un Clou

Zdroj: Cartier

Kolekce Ecrou de Cartier bude v buticích Cartier k dostání od poloviny dubna 2017.

Hodnocení článku:Komentáře

Vizionář Yves Saint Laurent Vizionář Yves Saint Laurent Nosil dioptrické brýle s tlustými obroučkami dlouho předtím, než se objevily v každém druhém řetězci. I přes nesnadné dětství... Předchozí článek COS slaví 10 let úspěšné existence COS slaví 10 let úspěšné existence Po celou dekádu zůstala značka věrná své filozofii: nabízet vysoce kvalitní kolekci tvořenou základními prvky šatníku, nově zpracovanou... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!