Když už Valentýn, tak alespoň stylově

Publikováno: 13.02.2014 17:48 | Václav F. Mensa

Asi neexistuje komerčnější svátek, než je právě svatý Valentýn. Jako hrdí Češi bychom jej měli ignorovat a počkat si na 1.máj. Bohužel, čokoládová srdce v rudém alobalu, tisíce růží a zpívající přání nás přesvědčují, abychom se zbláznili a ukázali svou lásku především tento den. Zastáváme názor, že k projevu citů není potřeba datum v kalendáři, avšak v rámci této "tradice" se pravděpodobně výběr dárku nevyhne ani vám. Jestli máte sebeúctu, vynechte cokoliv červeného, lesklého, křičícího, že je svátek zamilovaných. Existuje tolik stylových a především originálnějších možností.

Pokud jste se rozhodli pro čokoládu (a jako že to je nejčastější dárek), vyvarujte se čehokoliv se srdíčky. Zkuste být originálnější. Godiva je čokoláda skutečně dokazující lásku. Designér Roberto Cavalli přišel s vlastním boxem bonbonů s exotickým potisku zebry. V nabídce francouzského cukráře Pierre Hermé najdete nepřeberné množství sladkostí. Stejně tak luxusní krabice macarons od Ladurée nebo z patisserie Paul s hedvábnou stuhou budou rozhodně nečekanější.

valentyn_ choco

Zdroj: Web značky

valentyn_cavali

Zdroj: Web značky

valentyn_ludre

Zdroj: Web značky

Kupujte šperky! Šperky jsou sázka na jistotu a vaší drahé polovičce rozzáří oči. I v tomto však můžete být odvážnější, než předešlé roky. Martin Maison Margiela vytvořil kolekci klasických šperků, které však prohnal pořádným upgradem. Výsledek je dechberoucí. Pokud šperkem z jeho dílny kohokoliv obdarujete, zapíšete se navěky do paměti dané osoby. Mimochodem, květiny jsou už klišé. Pokud však na květech trváte, Cartier i Tiffany mají nádherné diamantové kolekce.

valentyn_sperky

Zdroj: Web značky

Nic proti kvalitnímu alkoholu, ale rozhodně svou polovičku nepřekvapíte lahví Dom Pérignon. Šampaňské? Opravdu? I zde je nespočet možností jak překvapit. Vládnoucí královna burlesque Dita Von Teese už před nějakou dobou vytvořila vlastní koktejl MargaDita. Pokud jej namícháte správně, rozhodně večer zpestříte. Recept i s návodem přípravy najdete zde.

Odvážným luxusním prádlem Agent Provocateur nebo Von Follies oslníte v každém případě. Každá žena totiž alespoň někdy zatouží po tom, být tou typickou pin-up girl.

valentyn_pradlo

Zdroj: Web značky

Ať už budete k Valentýnu vybírat cokoliv, nejlepší dárek jaký můžete ženě dát, je chovat se k ním jako k bohyni. A ne jen jeden den. Buď jak buď, ani diamanty nepřebijí polibek pod rozkvetlou třešní.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!