Ken Block v dalším videu ze série Gymkhana pokořil Dubaj!

Publikováno: 01.03.2016 14:23 | Jiří Hofbauer

V osmém díle série virálních videí Gymkhana, která mají více než 350 milionů shlédnutí, vyrazil Ken Block předvést svůj divoký boční styl jízdy do své zatím nejexotičtější destinace: Dubaj!

LC5D5598

Zdroj: Monster Energy

Gymkhana EIGHT: Ultimate Exotic Playground; Dubai, v hlavních rolích s Kenem Blockem a jeho udpatovanou verzí světově známého rallycrossového Fordu Fiesta ST RX43, je svým zpracováním jeho zatím nejfilmovější video. Blockova Fiesta doslova rozzáří obrazovku, díky unikátní, mimořádně reflexní uniformě vozu, která byla vytvořena speciálně pro Gymkhana EIGHT (video z představení designu zde). Je to také teprve podruhé v historii Gymkhany, kdy Ken natáčel svoje video mimo USA. Poprvé se tak stalo v Gymkhana THREE, kdy navštívil velmi unikátní závodní dráhu ve Francii.

LC5D4504

Zdroj: Monster Energy

„Vím, že to bude znít jako klišé, ale tohle je pravděpodobně můj nejoblíbenější díl Gymkhana,“ řekl Block. „Když mě minulou sezónu XDubai oslovili s nabídkou sponzoringu, jedna z věcí, kterou přinesli na stůl, byla možnost přiletět a mít volnou ruku pro natáčení Gymkhana videa v Dubaji. Ta nabídka byla skvěla, zvláště pro to, že už jsem spoustu let přemýšlel o Dubaji jako skvělé lokalitě pro nějaké natáčení. Samozřejmě jsem nabídku okamžitě přijal. Skutečnost, že díky nám byla teprve podruhé v historii uzavřena hlavní dubajská silnice Sheik Zayed Road, která byla předtím uzavřena jen z důvodu návštěvy prezidenta Bushe v roce 2008, že jsme měli přístup ke zcela uzavřené ranveji se 747čkou a mohli jsme natáčet v Burj Parku, který je součástí nejvyšší budovy světa (Burj Khalifa), je naprosto úžasná. Nyní je skvělý čas na to, abych mohl říci obrovské srdečné poděkování lidem z Dubaje za to, že nám umožnili realizovat toto skvělé video, takže děkuji!“

Jako další můžete ve videu vidět jízdu ve Fordu Raptor po dvou kolech, která plní funkci překážky pro Blocka, celou divizi Dubajských policejních exotických vozů a jako další překážky v jednom momentu uvidíte dva Ford Performance „easter eggy". Speciální budou také závěrečné titulky a mnohem víc. Na úplném konci navíc uvidíte zvláštní oznámení a náhled projektu Kenova nového auta.

Taky už se nemůžete dočkat, až uvidíte všechnu tu neskutečnou akci, kterou Ken Block předvedl v Dubaji?
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!