Kent & Curwen a David Beckham

Publikováno: 20.12.2016 12:30 | Marek Michalec

David Beckham se stal tváří další módní značky. Žádné překvapení, říkate si. Tentokrát jde ale o partnerství mnohem silnější, býválá fotbalová hvězda se stane návrhářem a bude se podílet i na mnoha dalších činnostech této značky.  

Creative director Daniel Kearns,Beckham-KentandCurwen.com

Zdroj: Archiv značky

Značku založili v Anglii roku 1926 Eric Kent a Dorothy Curwen. Původně vyráběli jen kravaty, které po pár letech začali dodávat do škol a univerzit, Oxfordu a Cambridge nevyjímaje.

Z kolegů se stali manželé a postupně, jak značka rostla, začali vyrábět sportovní oblečení. Jejich svetry a blejzry, nosili například i hráči hollywoodského kriketového týmu, na jehož soupisce byly i takové osobnosti jako herec Laurence Olivier či C. Aubrey Smith. 

Kent and Curwen - k dopt†n° 2

Zdroj: Archiv značky

Na výrobu kravat ale nezanevřeli, v padesátých letech měli v nabídce dokonce 29 000 různých druhů kravat, se kterými drží světový rekord.

Kent and Curwen-k doptan°

Zdroj: Archiv značky

Mnohé osobnosti dávali oblečením K&C hrdě najevo svůj britský původ, mezi nejslavnější patřili Michael Caine, Mick a Bianca Jagger nebo Paul Weller. Už tak silnou popularitu této značky posílila spolupráce s anglickou kriketovou reprezentací, kterou oblékali po dvě desítky let. Logem firmy jsou od roku 1982 tři lvi umístění svisle pod sebou.

kentacurwen- k dopt†n°

Zdroj: Archiv značky

Zpět do současnosti. Nový kreativní ředitel a nová tvář. David Beckham se ke značce připojil v roce 2015 a po Michaelu Owenovi je druhým bývalým fotbalistou, který bude značku reprezentovat.

Jak už bylo řečeno, spolupráce to bude opravdu exkluzivní. Beckham má dohlížet na návrhy kolekce, její propagaci nebo třeba i na vzhled nově vznikajících prodejen, kterých má firma v plánu celosvětově otevřít hned dvacet.

KentandCurwen- k dopt†n°

Zdroj: Archiv značky

Zákazníky K&C byli dříve především muži ve věku kolem padesáti let, nyní se spolu s Beckhamem snaží oslovit i mladší zákazníky. Přesto se ale nová kolekce stále nese v duchu tradice a je typicky britská (nášivka britské růže a logo firmy). Podle Beckhamových slov, se u jejího navrhování inspiroval u každodenního oblečení, které sám ve volném čase nosí. 

Video Mr. Porter: https://youtu.be/XqxyJxY4Kmc

Hodnocení článku:Komentáře

Univerzitní vlci aneb jak zvládnout zkouškové období Univerzitní vlci aneb jak zvládnout zkouškové období Dnes je kolikátého? CO?! To ale musí znamenat, že tu zkoušku mám... za tři dny. Tři dny. Tři! Zdroj: Arnaldo Anaya-Lucca/Tumblr Přesně... Předchozí článek Slavnostní otevření Pasáže českého designu Slavnostní otevření Pasáže českého designu 19. 12. 2016 proběhl v pasáži České národní banky slavnostní křest jejího nového směřování a nové podoby v podobě projektu... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!