Kent & Curwen a David Beckham

Publikováno: 20.12.2016 12:30 | Marek Michalec

David Beckham se stal tváří další módní značky. Žádné překvapení, říkate si. Tentokrát jde ale o partnerství mnohem silnější, býválá fotbalová hvězda se stane návrhářem a bude se podílet i na mnoha dalších činnostech této značky.  

Creative director Daniel Kearns,Beckham-KentandCurwen.com

Zdroj: Archiv značky

Značku založili v Anglii roku 1926 Eric Kent a Dorothy Curwen. Původně vyráběli jen kravaty, které po pár letech začali dodávat do škol a univerzit, Oxfordu a Cambridge nevyjímaje.

Z kolegů se stali manželé a postupně, jak značka rostla, začali vyrábět sportovní oblečení. Jejich svetry a blejzry, nosili například i hráči hollywoodského kriketového týmu, na jehož soupisce byly i takové osobnosti jako herec Laurence Olivier či C. Aubrey Smith. 

Kent and Curwen - k dopt†n° 2

Zdroj: Archiv značky

Na výrobu kravat ale nezanevřeli, v padesátých letech měli v nabídce dokonce 29 000 různých druhů kravat, se kterými drží světový rekord.

Kent and Curwen-k doptan°

Zdroj: Archiv značky

Mnohé osobnosti dávali oblečením K&C hrdě najevo svůj britský původ, mezi nejslavnější patřili Michael Caine, Mick a Bianca Jagger nebo Paul Weller. Už tak silnou popularitu této značky posílila spolupráce s anglickou kriketovou reprezentací, kterou oblékali po dvě desítky let. Logem firmy jsou od roku 1982 tři lvi umístění svisle pod sebou.

kentacurwen- k dopt†n°

Zdroj: Archiv značky

Zpět do současnosti. Nový kreativní ředitel a nová tvář. David Beckham se ke značce připojil v roce 2015 a po Michaelu Owenovi je druhým bývalým fotbalistou, který bude značku reprezentovat.

Jak už bylo řečeno, spolupráce to bude opravdu exkluzivní. Beckham má dohlížet na návrhy kolekce, její propagaci nebo třeba i na vzhled nově vznikajících prodejen, kterých má firma v plánu celosvětově otevřít hned dvacet.

KentandCurwen- k dopt†n°

Zdroj: Archiv značky

Zákazníky K&C byli dříve především muži ve věku kolem padesáti let, nyní se spolu s Beckhamem snaží oslovit i mladší zákazníky. Přesto se ale nová kolekce stále nese v duchu tradice a je typicky britská (nášivka britské růže a logo firmy). Podle Beckhamových slov, se u jejího navrhování inspiroval u každodenního oblečení, které sám ve volném čase nosí. 

Video Mr. Porter: https://youtu.be/XqxyJxY4Kmc
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!