Kilian Hennessy, král parfémů

Publikováno: 13.09.2016 17:39 | Štěpán Molitor

Když slyšíme jméno Hennessy, vybaví se nám chuť ušlechtilého francouzského koňaku. Rodina Hennessy opravdu po více než 250 let tento nápoj vyrábí a v současné době pokrývá svou produkcí asi 40 % světové spotřeby koňaku. Přestože se společnost sloučila s výrobcem šampaňského Möet a luxusní značkou Louis Vuitton (vznikla světoznámá LVMH), dědicové zakladatele Richarda Hennessyho značku stále řídí. 

Kilian Hennessy

135-770x370

Zdroj: By Kilian Official

Rodina Hennessy má v krvi lásku k exkluzivnímu alkoholu. A to nejen k tomu, který v broušených sklenkách tvoří součást večerní relaxace mnoha mužů. Jeden z dědiců domu Hennessy, Kilian Hennessy, odmítl pracovat v rodinné firmě. Místo toho se začal věnovat vůním. Založil vlastní brand By Kilian a ten dnes patří k nejlepším parfumerským domům.

Water Calligraphy By Kilian

68-69-840x1110

Zdroj: By Kilian Official

 

Vše začíná při toulkách mladého Kiliana po sklepeních, kde jeho rodina skladovala sudy s koňakem. Při zrání koňaku se každý rok jistá část vypaří – těmto několika procentům ztráty se říká angel’s share – andělský podíl, podle tradice dar bohům. Vzduch ve sklepeních byl nasáklý sladkou vůní alkoholu, která Kiliana fascinovala. Na univerzitě na ni napsal dokonce závěrečnou práci, kde rozebírá  „sémantiku“ vůní a hledá jazyk, kterým by bylo možno je popsat.

Intoxicated By Kilian, 215 EUR

140-163-840x1110

Zdroj: By Kilian Official

 

Po promoci začal sbírat zkušenosti v prestižních módních domech – zaměstnaný byl například u Diora, Armaniho a Alexandra McQueena. V roce 2007 začal naplno těžit ze získaných zkušeností – založil vlastní značku. To mu dovolovalo naplno uvolnit svou osobnost (opravdu, Kilianovy parfémy jsou cokoli, jen ne obvyklé). Zároveň je propagátorem „ekoluxusu“ – láhev parfému je možné znovu doplňovat a tak není třeba stále mistrovsky zpracované lahvičky vyhazovat a kupovat nové. V roce 2015 už značka nabízí 37 vůní v 5 kolekcích.

Incese Oud By Kilian, 295 EUR

62-63-840x1110

Zdroj: By Kilian Official

 

Kilian vždy chtěl propojit vůni s vizuálním vjemem – a vskutku, jeho díla jsou mistrovskými kousky po všech stránkách. Mnoho Kilianových parfémů nese vzpomínky na sladkou a alkoholickou vůni, která vycházela z koňakových sudů. Dnes je parfém Kilian považován za symbol nekompromisního luxusu.

 

Hodnocení článku:Komentáře

Univerzitní vlci aneb jak zvládnout zkouškové období Univerzitní vlci aneb jak zvládnout zkouškové období Dnes je kolikátého? CO?! To ale musí znamenat, že tu zkoušku mám... za tři dny. Tři dny. Tři! Zdroj: Arnaldo Anaya-Lucca/Tumblr Přesně... Předchozí článek Soutěž s Baronem Hildprandtem Soutěž s Baronem Hildprandtem Zámecká palírna Blatná a distribuční společnost Premier Wines & Spirits zahajují soutěž pro milovníky ovocných destilátů Baron... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!