Kilian Hennessy, král parfémů

Publikováno: 13.09.2016 17:39 | Štěpán Molitor

Když slyšíme jméno Hennessy, vybaví se nám chuť ušlechtilého francouzského koňaku. Rodina Hennessy opravdu po více než 250 let tento nápoj vyrábí a v současné době pokrývá svou produkcí asi 40 % světové spotřeby koňaku. Přestože se společnost sloučila s výrobcem šampaňského Möet a luxusní značkou Louis Vuitton (vznikla světoznámá LVMH), dědicové zakladatele Richarda Hennessyho značku stále řídí. 

Kilian Hennessy

135-770x370

Zdroj: By Kilian Official

Rodina Hennessy má v krvi lásku k exkluzivnímu alkoholu. A to nejen k tomu, který v broušených sklenkách tvoří součást večerní relaxace mnoha mužů. Jeden z dědiců domu Hennessy, Kilian Hennessy, odmítl pracovat v rodinné firmě. Místo toho se začal věnovat vůním. Založil vlastní brand By Kilian a ten dnes patří k nejlepším parfumerským domům.

Water Calligraphy By Kilian

68-69-840x1110

Zdroj: By Kilian Official

 

Vše začíná při toulkách mladého Kiliana po sklepeních, kde jeho rodina skladovala sudy s koňakem. Při zrání koňaku se každý rok jistá část vypaří – těmto několika procentům ztráty se říká angel’s share – andělský podíl, podle tradice dar bohům. Vzduch ve sklepeních byl nasáklý sladkou vůní alkoholu, která Kiliana fascinovala. Na univerzitě na ni napsal dokonce závěrečnou práci, kde rozebírá  „sémantiku“ vůní a hledá jazyk, kterým by bylo možno je popsat.

Intoxicated By Kilian, 215 EUR

140-163-840x1110

Zdroj: By Kilian Official

 

Po promoci začal sbírat zkušenosti v prestižních módních domech – zaměstnaný byl například u Diora, Armaniho a Alexandra McQueena. V roce 2007 začal naplno těžit ze získaných zkušeností – založil vlastní značku. To mu dovolovalo naplno uvolnit svou osobnost (opravdu, Kilianovy parfémy jsou cokoli, jen ne obvyklé). Zároveň je propagátorem „ekoluxusu“ – láhev parfému je možné znovu doplňovat a tak není třeba stále mistrovsky zpracované lahvičky vyhazovat a kupovat nové. V roce 2015 už značka nabízí 37 vůní v 5 kolekcích.

Incese Oud By Kilian, 295 EUR

62-63-840x1110

Zdroj: By Kilian Official

 

Kilian vždy chtěl propojit vůni s vizuálním vjemem – a vskutku, jeho díla jsou mistrovskými kousky po všech stránkách. Mnoho Kilianových parfémů nese vzpomínky na sladkou a alkoholickou vůni, která vycházela z koňakových sudů. Dnes je parfém Kilian považován za symbol nekompromisního luxusu.

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!