Koktejly z vodky, které uspokojí všechny chutě

Publikováno: 03.08.2013 19:34 | Jiří Hofbauer

Stejně jako květiny nebo barvy tak i koktejlem o sobě toho můžete hodně prozradit. Nevěříte? Giuseppe Mancini, dvojnásobný vítěz Absolut Talent Show a brand ambassador značky Absolut, vytvořil na bázi světoznámé švédské vodky čtveřici koktejlů, které uspokojí všechny chuťové pohárky.

Sám Mancini nevěří na rozlišování, že tvrdý alkohol je jen pro muže a cokoliv ve skleničce na stopce je určeno ženám. Koktejly se dělí podle osobnosti, nikoliv podle pohlaví.

Hořkou chuť vyhledávají lidé přístupní novým zkušenostem, otevření novým názorům, kteří milují riziko a dobrodružství, touží po tom zažít něco nového. Kyselejší drinky si s oblibou dávají spontánní, upřímní a ryzí lidé. Sladké koktejly volí jedinci vyznávající tradiční hodnoty, s pozitivním myšlením, ale současně lehce naivní. Svěží, čerstvou chuť vyhledávají energičtí, silní a kreativní jedinci.

Velkou výhodou těchto koktejlů je, že si je zvládnete udělat i sami doma bez velkých příprav a shánění speciálních barmanských ingrediencí.

BITTERAbsolut Ruby Mule

2 díly grapefruitové Absolut Ruby Red

1 díl limetkové šťávy

1 díl zázvorového piva

plátek limetky na ozdobu

Nejlépe předem nachlazenou vysokou sklenici naplňte ledem a postupně přidávejte jednotlivé ingredience ve výše uvedeném pořadí. Zalijte pivem a ozdobte plátkem limetky.

absolut-ruby-mule(85)

Zdroj: absolutdrinks.comSAUERAbsolut Melancholy Baby

6 dílů Absolut Citron

8 dílů cukrového sirupu (přefiltrovaný svařený cukr s vodou)

3 díly citronové šťávy

výseč vodního melounu na ozdobu

Všechno nalijte do mixéru (je jedno v jakém pořadí) a mixujte asi tak jednu minutu. Samozřejmě s ohledem na výkonnost mixéru. S plátkem vodního melounu podávejte ve sklenici na bílé víno.

meloncholy-baby(85)

Zdroj: absolutdrinks.comSWEETAbsolut Ripe & Ready

3 díly Absolut Pears

1 díl citronové šťávy

2 dávky sirupu

šťáva z jednoho granátového jablka

4 maliny

Tady budete potřebovat šejkr, ale pokud máte rádi koktejly tak ho buď už máte nebo alespoň o důvod víc, proč si ho pořídit. Do šejkru na led hruškovou vodku, citronovou šťávu a sirup. Pořádně protřepat a nalijeme do vychlazeného tumbleru tedy sklenice, kterou máte na whisky nebo old fashioned. Dolijte šťávou z granátového jablka a přidejte maliny.

absolut-ripe-ready(85)

Zdroj: absolutdrinks.comFRESHsvěží

Absolut Kiwi Bellini

1 díl Absolut Mandrin

kiwi

perlivé víno – šampaňské nebo prosecco

Opět šejkr – naplňte ho ledem, přidejte mandarinkovou vodku a kiwi, z kterého je potřeba udělat pyré. Pořádně protřepejte a nalijte do flétny na šampaňské. DŮLEŽITÉ: Perlivé víno (ostatně cokoliv perlivého) do šejkru nepatří! Pokud neplánujete malovat. Proto šampaňské nebo prosecco přidávejte až do hotového mixu ve sklenici. Samozřejmě barva výsledného drinku bude závislá na množství kiwi pyré.

absolut-kiwi-bellini(85)-1

Zdroj: absolutdrinks.com

Hodnocení článku:Komentáře

Jan Palach: oheň, který probudil lidi Jan Palach: oheň, který probudil lidi Změny nejsou jednorázové akce. Možná jejich akutní provedení, ale ony samotné jsou trvalým procesem. V roce 1969 hlas lidu nepřekonal... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!