Kolik kalorií se spálí po kliknutí na myš?

Publikováno: 22.05.2013 12:52 | Petr Hájek

Drtivá většina z nás to dělá každý den a přesto ani neví o tom, jak moc to ovlivňuje vydávání energie při práci - ano, řeč je o klikání myší. Celé to ale rovněž vysvětluje, proč jsou hráči akčních, MMORPG a arkád tak štíhlí...

hand-mouse_1899910c

Zdroj: The Telegraph

Situace v naší civilizaci je dnes zhruba taková, že skoro všichni z moderních lidí sedí větší část dne před PC v té či oné formě. A jelikož se k jeho ovládání již od nepaměti používá komba myš + klávesnice, je jasné, že energie věnovaná jejich ovládání nebude určitě zanedbatelnou.

Otázku "Kolik kalorií se spálí po kliknutí na myš?" si položili v Yahoo Japan a to v práci Convert Anything to Calories, jenž nabízí zajímavé pohledy na různé lidské akce, ale zpět k problému...

Pokud uvažujeme průměrný lidský ukazovák s objemem 10,8 ccm a váhou 11,7 g, pak pro něj to dělá (bez zabíhání do přílišných detailů o ATP apod.) rovných 1,42 kalorie na klik. Ale pozor, tato kalkulace uvažuje pouze případy, kdy se celý sval stáhne kompletně, v praxi je tedy hodnota o něco nižší.

Potud docela zajímavé zprávy, že ano? A teď ty špatné - kdybyste klikali předpisově a jako o život se spálením cca 1,42 kalorií za klik (odpovídá též i 0,001 42 v nám známém značení a v u nás používaných jednotkách "kcal"), museli byste kliknout 350 000x, abyste si odpracovali třeba takový Big Mac.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!