Konopná kosmetika

Publikováno: 03.02.2015 11:02 | Václav F. Mensa

Konkrétně u nás v Čechách funguje představa, že veškeré druhy konopí jsou špatné. Že si namažete ruce konopným krémem, okamžitě se dostanete do jiné dimenze a šest měsíců nemůžete řídit auto.

Jako omamná látka se používá konopí indické. Má v sobě větší podíl THC než konopí seté. Právě to se používá v potravinářství nebo kosmetice. Používá se ve formě konopného oleje. Tento dar planety země patří k nejvýživnějším olejům. Obsahuje správné tuky a další složky, které se umí postarat o správnou hydrataci pleti nebo přispět k vylepšení jídelníčku. A i když jej budete používat u vaření, účinky "klasické" marihuany se nedostaví. Kdyby to tak fungovalo, rozhodně by se nedal koupit v každé zdravé výživě.

Vybrali jsme pro vás několik skvělých produktů, které rozhodně zkuste během dne vyzkoušet.

Ráno ve sprše použijte sprchový peeling s rašelinou od značky Cannaderm. Má vysoké zklidňující účinky. Použijte jej na celé tělo a to i na ty suché. Na loktech a kolenou je suchá hrubá kůže a nejlepší způsob, jak se jí zbavit je jemně obrousit a pořádně prohydratovat. Na to je skvělý přímo konopný olej od značky Saloos. Silně regenerační a pomáhá i proti ekzémům a jiným kožním problémům. Rychle se vstřebá a nezanechává povlak.

Sprchový peeling Cannaderm Natura s rašelinou, 239 Kč, konopný olej Saloos, 99 Kč

konopí_1

Zdroj: Archiv značek

I mužská kůže je citlivá a může být poškozená. Na tom má podíl slunce, špatný životní styl nebo i spaní s tváří natlačenou na pomačkaném polštáři. Cremcann Q10 Men od firmy Annabis je krém na celý obličej a krk. Na čistou pleť naneste dostatečné množství a masírujte směrem od středu obličeje. Rychlý tip: všechny "léčivé" přípravky je lepší použít na vlhkou a ještě zahřátou pleť.

Annabis Cremcann Q10 Men regenerační krém s koenzymem Q10, 199 Kč

konopí_3

Zdroj: Archiv značek

Další dojem, který zde vládne je ten, že konopnou kosmetiku vyrábí jen malé firmy a prodávají jen "zelené" obchody. Jedna z luxusních značek Matis Paris využívá ve své linii Homme konopný olej hojně. Global Anti-Ageing Active Cream omlazuje pleť už po jednom použití. Díky včelímu vosku je hydratace z konopí v pleti uzamčená.

Matis Paris Réponse Homme Global Anti-Ageing Active Cream, 899 Kč

konopí_2

Zdroj: Archiv značek

Pokud vás trápí suché ruce nebo vyschlé a popraskané rty, neexistuje nic lepšího než balzám z konopí. Většinou jsou postavené na voskové bázi. Ruce si mažte několikrát denně, vždy když ucítíte pnutí. Rty to samé. A vždy, než půjdete do postele, naneste velké množství na zmíněné části těla. Tělo se přes noc obnovuje takže pomáhejte jak jen můžete.

Botanico krém na ruce, 72 Kč

konopí_4

Zdroj: Archiv značek

Sprchový balzám Kneipp s červeným mákem a konopím vás před spaním dostane do té pravé, ospalé nálady. Prohřívá a uvolňuje svaly a to působí i na psychiku. Ale opět nečekejte účinky opia...Ve stejné řadě je k dostání i koupelová sůl a mléko.

Sprchový balzám Kneipp, červený mák a konopí, 99 Kč

konopí_5

Zdroj: Archiv značek

Konopí se užívá už po tisíce let a patří k tomu nejlepšímu, co můžeme z přírody získat. Nicméně, tím, že je přírodní látka, na jasné výsledky musíte chvíli čekat.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!