KoreanMan style

Publikováno: 23.11.2012 14:33 | Jiří Hofbauer

Korejský styl je na vzestupu a každá bláznivina, která přichází z daleké Asie se okamžitě uchytí. Ať už je to hudba, televizní seriály nebo streetwear. Korejská kultura a styl posedly všechno. Českým ulicím se zatím ale spíš vyhýbá.

25

Zdroj: koreanflowerobservation.tumblr.com5

Co se módy týče korejští muži mají opravdu vytříbený styl. Zpěvák Rain, vítěz korejské verze Superstar, se vždy drží posledních trendů a navíc přidá i akcent něčeho odvážnějšího. To stejné platí vlastně i o všech korejských popových skupinách. Jejich styl je především funky a současně hodně experimentální. Ovšem není to jen o oblečení, ale především o umění kombinovat a vyladit vše do posledního detailu.

Pokud vás dostal korejský styl můžete se inspirovat jak s ním pomalu začít.

Potisky

Kstyle vyžaduje potisky. Nejen zvíření ale především květinové a korejští muži je rádi kombinují. Ty nejdivočejší kombinace z vás pak udělají tygra uvězněného v orchidejovém háji. Je ale pravda, že na české prostředí je to až moc velká divočina. Pokud seberete odvahu kombinujte jednodušeji - když vzorovaný vršek tak jednobarevný spodek a naopak.

17

Zdroj: ourkoreanteapot.wordpress.com

18

Zdroj: swedeinseoul.wordpress.com

Kalhoty

Kalhoty musejí mít záložky nebo je trochu ohrňte a ukažte kotníky. Boty ozdobte barevnou tkaničkou a přidejte i barevné ponožky. V létě pak můžete jít i naboso. Mezi mladými Korejci jsou oblíbené plátěné tenisky nebo boat shoes.

3

Zdroj: go2tao.com

4

Zdroj: go2tao.com

20

Zdroj: 9channel.com

Boty

V botách nejsou hranice. Prakticky každá bota, pokud se dobře zkombinuje tak může obstát. Hodně populární jsou všechny druhy army bot. K džínám, klasickým kalhotám nebo kalhotám s vojenským potiskem dokonce i v kombinaci s oblekem. Výsledek vypadá hodně dobře, ale unést to nezvládne každý. Chelsea boots jsou také jedním z toho co velí korejský styl. Nosí se k hodně úzkým kalhotám. Takže pokud máte trochu silnější nohy nevypadá to dobře.

21

Zdroj: mytheresa.com

Doplňky

Cokoliv co je špičaté a neonové. Čím víc bodlin, špiček a barev tím líp. Limity – nejsou.

10

Zdroj: koreanflowerobservation.tumblr.com

Vlasy

Vyholené strany, patky, asymetrie. Kluci běžně nosí vlasy nabarvené na temné odstíny modré, zelené nebo vínové.

2

Zdroj: fashionablefeeling.com

1

Zdroj: fashionablefeeling.com

Samozřejmě netvrdíme, že takhle chodí oblečení všichni Korejci. Vybrali jsme jen ty nejvýraznější atributy. Ovšem korejská móda umí být i... závažná.

11

Zdroj: koreanflowerobservation.tumblr.com

12

Zdroj: koreanflowerobservation.tumblr.com

13

Zdroj: koreanflowerobservation.tumblr.com

Jak se vám líbí KoreanStyle?

19

Zdroj: tumblr.com
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!