Kouzelné zrcadlo, jenž umí měnit šaty

Publikováno: 27.04.2013 09:57 | Petr Hájek

Nejedná se o žádný vtípek, ale seriózně pojatou a právě se zrodivší službu pocházející z Japonska, která zobrazí zákazníkovi nejen jak a v čem bude vypadat, ale také ho se svým obrazem nechá dále pracovat.

vrtdrsstryn987adfkajp

Zdroj: Osaka Digital Fashion Co.

Všichni častěji nakupující stylem posedlí (a tedy i ve stozích krabic a regálů se přehrabující) jistě budou souhlasit, že i když má podobný nákup svoje kouzlo, je celá věc v podstatě docela nepříjemná. V Japonsku ale zjistili, že se dá vše urychlit a i přesto vám ještě i ukázat, jak v šatech budete vypadat.

Za celým projektem stojí místní firma Osaka's Digital Fashion Co. a její zařízení bylo pojmenováno Active Lab. Jeho kouzlo a přitažlivost v jednom spočívá hlavně v tom, že umožňuje zákazníkovi zkusit povícero věcí virtuálně, takže má hned jasno, co mu jak sedí.

Vše funguje ve 3D a na skutečném sejmutém obraze vaší postavy, není to žádný fyzicky jiný manekýn. Oblečení je plně interaktivní, takže se dá otáčet, natřásat apod. Je tím pádem vidět i to, jak ve zvolené věci budete vypadat za chůze třeba.

I ovládání je virtuální, tudíž zákazník jen klepne na tlačítko a hned se dějí všelijaké věci - tu se změní model, jindy se zase něco natočí, ... Produkt jako takový ještě nemá jméno, takže můžeme jen doufat, že jej čekají světlé zítřky, protože je to určitě věc, která by nakupování a zkoušení šatů rozhodně ulehčila.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!