Královská kosmetika Truefitt & Hill v Le Premier

Publikováno: 09.09.2014 00:04 | Jiří Hofbauer

V obchodě pro opravdové muže Le Premier je nově k dostání luxusní kosmetika pánského holičského salonu Truefitt & Hill, jehož vznik se datuje do roku 1805. Truefitt & Hill ve svých produktech snoubí styl, eleganci a nadčasovou kvalitu. V Le Premier v Pánské pasáži najdete široký sortiment od kolínských vod, krémů na holení či holicích strojků až po sprchové gely. Veškeré produkty jsou k dostání v osmi řadách jako například 1805, Classic, Sandalwood nebo West Indian Lime.

IMG_8530 2

Zdroj: Truefitt & Hill

Více jak dvěstě let je londýnské holičství Truefitt & Hill symbolem tradice, profesionality a vysoce nadstandardních služeb. Má provozovny v Chicagu, Las Vegas, Torontu, Pekingu, Kuala Lumpur nebo Singapuru. Podle Guinnessovy kniha rekordů je uznáno jako nejstarší a dodnes fungující holičství.

tru_hill_1

Zdroj: Truefitt & Hill

V roce 1805 otevřel William Francis Truefitt svůj první Gentlemen's Barber Shop na londýnské Cross Lane. Později v roce 1811 se přestěhoval na Old Bond Street. Protože byl ve svém oboru poměrně jedinečný nabídl své služby i královskému dvoru. Jeho Výsost král Jiří III. tak holičství udělil exkluzivní výsadu Royal warrants of appointment, která zaručovala přízeň členů královské rodiny, a Peter Truefitt, bratr zakladatele, se stal králův osobní parukář.

tru_hill_2

Zdroj: Truefitt & Hill

V roce 1911 Edwin Hill & Co. založil holičství na Old Bond Street 23. Z tohoto vzájemného soupeření postupně vznikal koncept, který získal finální formu v roce 1935 kdy se firmy sjednotily pod název Truefitt & Hill. Současná poloho holičství je od roku 1994 St. James's Street.

Dnes nad holičstvím svým doporučením drží ochranou ruku Jeho královská Výsost princ Philip, vévoda z Edinburghu.

tru_hill_3

Zdroj: Truefitt & Hill

Truefitt & Hill má v dnešní době dominantní postavení ve světě holičů. Mezi jeho klientelu patří členové královské rodiny, top manažeři, členové obou(!) komor parlamentu, státníci, umělci, díky příznivým cenám prakticky všechny vrstvy britské společnosti.

tru_hill_4

Zdroj: Truefitt & Hill

Můžete se nechat ostříhat, oholit, dopřát si manikúru, po náročném dni masáž hlavy nebo obličeje. Kromě služeb však nabízí i celou řadu doplňkových produktů – vody po holení, kolínskou, šampony, tuhá mýdla, sprchové gely, kondicionéry.

tru_hill_5

Zdroj: Truefitt & Hill

Nás nejvíce zaujala kolínská Sandalwood. Jak voní? Jako skutečný pocit čistoty a briskní svěžesti. Citron, limetka, bergamot v kombinaci s klasickými tony santalového dřeva, cedru, tonky a pižma. Je to neskutečně povedená kombinace, která vás uchvátí pro svou lehkost. Dle mého názoru předčí i komerčně známější parfémy od módních domů.Kolínská voda Sandalwood, 1590 Kč

tru_hill_6

Zdroj: Truefitt & HillSprchový gel 1805, 590 Kč

tru_hill_7

Zdroj: Truefitt & HillKrém na holení Almond, 790 Kč

tru_hill_9

Zdroj: Truefitt & HillŠtětka na holení Regency Ebony, 2 490 Kč

tru_hill_8

Zdroj: Truefitt & HillHolící strojek Wellington, 2 290 Kč

tru_hill_10

Zdroj: Truefitt & Hill

Hodnocení článku:Komentáře

Vizionář Yves Saint Laurent Vizionář Yves Saint Laurent Nosil dioptrické brýle s tlustými obroučkami dlouho předtím, než se objevily v každém druhém řetězci. I přes nesnadné dětství... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!