Křeslo Maserati Lounge Chair by Zanotta

Publikováno: 22.04.2013 11:36 | Petr Hájek

Co si budeme nalhávat - jestliže je nějaká firma přímo prototypem toho, jak zaujmout nějakou skupinku lidí svými produkty na kolech, pak jde určitě právě o Maserati (namátkou 2014 Ghibli Sports Sedan a 2013 Quattroporte hovoří za vše). Na akci Furniture Fair 2013 se ale ukázalo, že má společnost určitě na víc.

the_maserati_zanotta_lounge_chair_in_l

Zdroj: Maserati

Jestliže zásadně nečtete nadpisy, pak vám jistě pomohl název akce - Furniture Fair 2013 jasně ukazuje, že se zde o autech asi moc nepovídá. A čím se zde tedy firma pochlubila?

Křeslem z limitované edice, Maserati Lounge Chair by Zanotta, jenž se zrodilo v geniálním designérském duu tvořeném osobnostmi Ludovica a Roberto Palomba. Jejich cílem prý bylo vtisknout hmatatelnou podobu exkluzivitě, komfortu, sofistikaci a luxusu, jenž provázel model Quattroporte.

the_maserati_zanotta_lounge_chair_on

Zdroj: Maserati

Křeslo bylo k vidění během Salone Internazionale del Mobile tedy milánského týdne designu. Evidentně navrženo s větší finesou a smyslem pro detail, nežli podobné jiné produkty: Aston Martin Upcycled Furniture nebo NASCAR Furniture či snad Maserati Lounge Chair.

the_maserati_zanotta_lounge_chair_created

Zdroj: Maserati

Křeslo jako takové je tvořeno chromovanou nerezovou ocelí (též k mání jako matová verze), uvnitř je vysoce odolný polyuretan a vycpávky od DacronDu Pont. O ceně zatím nepadlo slova, ale kýmsi z firmy bylo naznačeno, že by se mohla dostat na veřejnost za pár týdnů, takže zájemci, račte sledovat...

Hodnocení článku:Komentáře

Jan Palach: oheň, který probudil lidi Jan Palach: oheň, který probudil lidi Změny nejsou jednorázové akce. Možná jejich akutní provedení, ale ony samotné jsou trvalým procesem. V roce 1969 hlas lidu nepřekonal... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!