KTM DUKE 800: Budoucí král osmistovek?

Publikováno: 10.09.2015 18:09 | Jakub Matulík

V dnešní době se lehkými naháči cesty jenom hemží. Aby taky ne, když jejich multifunkčnost a zábava nezná mezí. Pro spoustu riderů je přechod z šestikila na litr moc velký. Proto se čím dál tím víc rozrůstá trh s 800. Není se tedy čemu divit, že rakouská KTM, která poslední dobou ukazuje, že ne všechny super motorky musí být z Itálie nebo Japonska, přichází na trh s úplně novým motorem o objemu 800 kubických centimetrů. Podle prvních informací, se jedná skutečně o úplně nový motor, který nemá základ v žádném současném motoru v nabídce. KTM by chtěla z tohoto agregátu vytáhnout něco kolem 110 koní při váze, která by neměla přesáhnout 190 kg.

KTM-800-Duke-001

Zdroj: therideadvice.com

Již klasikou se na motorkách této značky stávají velice kvalitní tlumiče WP. O hladké a jemné zastavení se potom budou starat brzdy brembo. Podle toho, jakým způsobem se tato rakouská značka poslední dobou prosazuje, tak by se měly motorky jako MV Agusta Brutale, F3 800 nebo nový Triumph Street Triple opravdu bát.

KTM-800-Duke-002

Zdroj: therideadvice.com

Pokud KTM vyvinula nový osmistovkový motor, dá se dozajista počítat s tím, že se dříve nebo později objeví na nějakém dalším modelu. Na internetu se spekuluje o vyřazení 990 Adventure. Ten by měl právě nahradit nějaký lehčí, přepracovaný stroj s inkriminovanou 800 pod sedadlem. Ten by mohl solidně zatopit nové Hondě Afrika. První fotky nového středního Duke jsou na světě. I když jsou zamaskované, dá se dost dobře očekávat, že vzhled této řady naháčů prošel novou omlazující kůrou. Oficiálně by se měla představit v nejbližší době.  

Hodnocení článku:Komentáře

Vizionář Yves Saint Laurent Vizionář Yves Saint Laurent Nosil dioptrické brýle s tlustými obroučkami dlouho předtím, než se objevily v každém druhém řetězci. I přes nesnadné dětství... Předchozí článek Hana Frišonsová jaro/léto 2016 Hana Frišonsová jaro/léto 2016 Kolekce Hany Frišonsové, která je dle jejích slov inspirována antiutopickou společností. Dominují geometrické vzory, linky, jemné tóny... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!