Kulturní tip na tento týden: Festival otrlého diváka

Publikováno: 27.02.2017 12:30 | Adam Maturkanič

Pro tento týden jsme pro vás vyhledali akci, o kterou by neměl přijít žádný fanoušek filmů. Mnozí z vás navštěvuji kinosály pravidelně. Někteří byli přesvědčeni (čti donuceni) svými přítelkyněmi vidět nový díl Bridget Jones nebo 50 odstínu čehosi a někteří se vyhýbají kinům obloukem. Ať už patříte, do jakékoliv skupiny, tak všichni zajisté znáte klasické romantické Hollywoodské scénáře. Muž, potká dívku v kavárně. Pravděpodobně jednu z řetězce Starbucks. Jejich pohledy se střetnou, zamilují se do sebe a náhle zapomenou na své karamelové latte s brusinko-pistáciovým topingem. Vyjdou si na večeři. Skvělé se spolu baví. Mají sex. Mají druhý sex. Mají třetí sex. Čtvrtý sex již nemají, protože na ten už nevychází rozpočet.  Najednou se pohádají (důvodem může být záchodové prkénko). Muž zjišťuje, že se nechce vázat a žena zjišťuje, že její princ není vůbec princ, ale jen obyčejný muž. Dále je asi 15 minutová část filmů, kdy se oba dva prochází sami po New Yorku v podzimním období a v pozadí hrají Glen Harsand a Markéta Irglová na kytaru. Po této pasáží vstupuje na scénu Deus Ex Machina v podobě přátel a oba dva zjišťuji, že vlastně bez sebe nemohou být. Vrátí se k sobě a žijí šťastně, až do smrti.

láska

Zdroj: Archiv akce

Tak přesný opak vás potká na filmovém festivalu otrlého diváka. Pokud už máte dost neustále se opakujících klišé z amerických filmů, tak tento festival je přesně pro vás. Letošní, již třináctý ročník, bude ve znamení lásky a všech strastí kolem ní. A věřte mi, málo jich nebude.

Tento festival bude probíhat v kině Aero od 28. února do 5. března. Těšit se můžete na takové skvosty, jako jsou Nicota, SexWorld, Budoucí válka nebo Dovolenkáři, které vám vřele doporučuji.

pencil

Zdroj: Archiv akce

Takže pokud vás už omrzely běžné filmy, vyzkoušejte něco nového, shlédněte jedny z nejabsurdnějších, nejtrapnějších a nejhnusnějších béčkových a céčkových filmů. Navštivte filmový festival otrlého diváka!

FB akce: https://www.facebook.com/events/1996600770566588/ 

Web: http://www.otrlydivak.cz/index.html
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!