Kulturní tipy v týdnu od 12. 12. do 18. 12. 2016

Publikováno: 12.12.2016 12:30 | Adam Maturkanič

Whisky & Food

V prostorech hotelu Hoffmeister si v úterý můžete vychutnat večer podle vašich představ. Hotel pro vás připravil 5-ti chodové menu doprovázené příjemnou hudbou a výstavou mladého umělce Milana Sodomy. Budete moci ochutnat gratinované ústřice s fenyklem a limetkou nebo pralinku z kachních jater foie gras. To vše v doprovodu výtečných whisky, kterými jsou například Talisker Port Ruighe a Octomore 7.1.

Whisky

Zdroj: Hotel Hoffmeister

Cena: 1199 Kč

Rezervace:  event@hoffmeister.cz

Vzducholoď Gulliver na střeše Doxu

11.12 se otevřela na střeše galerie současného umění 42 metrová vzducholoď s názvem Gulliver. Jméno Gulliver si můžeme vyložit například jako poutník, cestovatel nebo posel. Ředitel Doxu, Leoš Válek, se již zabýval vytvořením několik let, až v roce 2014 narazil na světově uznávaného architekta Martina Rajniše, držitele Ceny za přínos architektuře v oblasti udržitelného rozvoje za rok 2014. Společně potom přes dva roky pracovali s dalšími odborníky na vytvoření tohoto projektu. Vzducholoď bude sloužit jako místo pro setkávání se umění s literaturou. Je přístupná jen s platnou vstupenkou do centra DOX.

vzducholod

Zdroj: DOX Official

Enrique Iglesias v Praze

Pokud se vaše drahá polovička pořád doprošuje, ať s ní taky strávíte nějaký volný čas, máme pro vás výbornou volbu. Pozvěte ji na koncert zpěváka Enriqueho Iglesiase, již tuto neděli v Tipsport areně. Ona bude nadmíru spokojena a vy budete za přítele roku.

Enrique Iglesias je španělským miláčkem všech žen, takový Justin Bieber pro starší generaci. V jeho textech se v mnoha případech objevuje téma lásky a zklamání, ale také má v repertoáru pár písniček, které vás dokážou pěkně rozproudit. Malá ochutnávka zde.

enrique

Zdroj: Tumblr

Kdy? 18.12.2016

Kde? Tipsport arena

Cena za lístek: Od 890 Kč

 

Hodnocení článku:Komentáře

Univerzitní vlci aneb jak zvládnout zkouškové období Univerzitní vlci aneb jak zvládnout zkouškové období Dnes je kolikátého? CO?! To ale musí znamenat, že tu zkoušku mám... za tři dny. Tři dny. Tři! Zdroj: Arnaldo Anaya-Lucca/Tumblr Přesně... Předchozí článek Výběr vánočních dárků od redaktorů Menstyle Výběr vánočních dárků od redaktorů Menstyle Hurá, Vánoce jsou za chvíli tady. Pomineme-li, že prosinec je asi pracovně nejhektičtější měsíc (po září) a marketingové agentury... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!