Kulturní tipy v týdnu od 12. 12. do 18. 12. 2016

Publikováno: 12.12.2016 12:30 | Adam Maturkanič

Whisky & Food

V prostorech hotelu Hoffmeister si v úterý můžete vychutnat večer podle vašich představ. Hotel pro vás připravil 5-ti chodové menu doprovázené příjemnou hudbou a výstavou mladého umělce Milana Sodomy. Budete moci ochutnat gratinované ústřice s fenyklem a limetkou nebo pralinku z kachních jater foie gras. To vše v doprovodu výtečných whisky, kterými jsou například Talisker Port Ruighe a Octomore 7.1.

Whisky

Zdroj: Hotel Hoffmeister

Cena: 1199 Kč

Rezervace:  event@hoffmeister.cz

Vzducholoď Gulliver na střeše Doxu

11.12 se otevřela na střeše galerie současného umění 42 metrová vzducholoď s názvem Gulliver. Jméno Gulliver si můžeme vyložit například jako poutník, cestovatel nebo posel. Ředitel Doxu, Leoš Válek, se již zabýval vytvořením několik let, až v roce 2014 narazil na světově uznávaného architekta Martina Rajniše, držitele Ceny za přínos architektuře v oblasti udržitelného rozvoje za rok 2014. Společně potom přes dva roky pracovali s dalšími odborníky na vytvoření tohoto projektu. Vzducholoď bude sloužit jako místo pro setkávání se umění s literaturou. Je přístupná jen s platnou vstupenkou do centra DOX.

vzducholod

Zdroj: DOX Official

Enrique Iglesias v Praze

Pokud se vaše drahá polovička pořád doprošuje, ať s ní taky strávíte nějaký volný čas, máme pro vás výbornou volbu. Pozvěte ji na koncert zpěváka Enriqueho Iglesiase, již tuto neděli v Tipsport areně. Ona bude nadmíru spokojena a vy budete za přítele roku.

Enrique Iglesias je španělským miláčkem všech žen, takový Justin Bieber pro starší generaci. V jeho textech se v mnoha případech objevuje téma lásky a zklamání, ale také má v repertoáru pár písniček, které vás dokážou pěkně rozproudit. Malá ochutnávka zde.

enrique

Zdroj: Tumblr

Kdy? 18.12.2016

Kde? Tipsport arena

Cena za lístek: Od 890 Kč

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!