Kulturní tipy v týdnu od 2. 1. do 8. 1. 2017

Publikováno: 02.01.2017 12:30 | Adam Maturkanič

Severské filmové čtvrtky: Můj takzvaný otec

Ve Skandinávském domě bude uvedená švédská tragikomedie Můj takzvaný otec. Skandinávský dům dům je nezisková organizace, jejímž úkolem je přiblížit kulturu a tradice severských zemí v České Republice. Film pojednává o těhotné Malin, kterou opustí její přítel. Malin najednou zjišťuje, že nemá, kde bydlet. Jedinou možnost nachází u jejího otce Martina, který je však velice arogantní a samolibí. Martina jednoho dne postihne mrtvice, po probuzení si však nic nepamatuje. V této situaci uvidí Malin příležitost k získání svého otce.

film

Zdroj: Archiv akce

Kdy: 5 ledna v 19:00

Kde: Komorní kino Evald v Praze

Vstupné: 120 Kč

Cestování na lekho a na těžko

Již pátého ledna se můžeme těšit na první cestovatelské setkání roku 2017. Akce se uskuteční, jako obvykle v pražské Kavárně co hledá jméno. Vyprávění si pro vás připravili Lubomír Chudoba s tématem Sibiř na těžko a Petr Freimann s tématem Od Mexika k Panamě s 9,6 kg batohem. Druhého ledna v 14:00 bude spuštěna na FB stránce Cestovečery nutná rezervace.

cestování

Zdroj: Facebook akce

Vstupné: 80 Kč

David Bowie je …

Hamish Hamilton točil dokument během závěrečného gala večera výstavy mapující život a uměleckou kariéru Davida Bowieho, kde vyzpovídal mnohé známé osobnosti. Například módního návrháře Kasaiho Yamamota nebo frontmena kapely Pulp, Jarvise Cockera. Výstava nazvána David Bowie je…, byla vyhodnocená jako nejúspěšnější instalace v historii muzea Victoria & Albert v Londýně.

david

Zdroj: Pinterest

Výstava nabízí přes 300 jeho objektů, včetně vlastnoručně psaných básní a obalu alb. V kině Dlabačov se uskuteční předpremiéra dokumentu točeno během výstavy. Kino si pro vás připravilo překvapení v podobě vstupu zdarma, pokud budete mít nějaký kostým nebo líčení ve stylu Davida Bowieho.

Kdy: 2 ledna v 20:00

Kde: Kino Dlabačov

Hodnocení článku:Komentáře

Univerzitní vlci aneb jak zvládnout zkouškové období Univerzitní vlci aneb jak zvládnout zkouškové období Dnes je kolikátého? CO?! To ale musí znamenat, že tu zkoušku mám... za tři dny. Tři dny. Tři! Zdroj: Arnaldo Anaya-Lucca/Tumblr Přesně... Předchozí článek Móda a styl ve Finsku Móda a styl ve Finsku Skandinávie nemusí být známá jen pro své metalové kapely. Severské země jsou často citovány i v souvislosti se stylem. Skandinávský... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!