Kulturní tipy v týdnu od 2. 1. do 8. 1. 2017

Publikováno: 02.01.2017 12:30 | Adam Maturkanič

Severské filmové čtvrtky: Můj takzvaný otec

Ve Skandinávském domě bude uvedená švédská tragikomedie Můj takzvaný otec. Skandinávský dům dům je nezisková organizace, jejímž úkolem je přiblížit kulturu a tradice severských zemí v České Republice. Film pojednává o těhotné Malin, kterou opustí její přítel. Malin najednou zjišťuje, že nemá, kde bydlet. Jedinou možnost nachází u jejího otce Martina, který je však velice arogantní a samolibí. Martina jednoho dne postihne mrtvice, po probuzení si však nic nepamatuje. V této situaci uvidí Malin příležitost k získání svého otce.

film

Zdroj: Archiv akce

Kdy: 5 ledna v 19:00

Kde: Komorní kino Evald v Praze

Vstupné: 120 Kč

Cestování na lekho a na těžko

Již pátého ledna se můžeme těšit na první cestovatelské setkání roku 2017. Akce se uskuteční, jako obvykle v pražské Kavárně co hledá jméno. Vyprávění si pro vás připravili Lubomír Chudoba s tématem Sibiř na těžko a Petr Freimann s tématem Od Mexika k Panamě s 9,6 kg batohem. Druhého ledna v 14:00 bude spuštěna na FB stránce Cestovečery nutná rezervace.

cestování

Zdroj: Facebook akce

Vstupné: 80 Kč

David Bowie je …

Hamish Hamilton točil dokument během závěrečného gala večera výstavy mapující život a uměleckou kariéru Davida Bowieho, kde vyzpovídal mnohé známé osobnosti. Například módního návrháře Kasaiho Yamamota nebo frontmena kapely Pulp, Jarvise Cockera. Výstava nazvána David Bowie je…, byla vyhodnocená jako nejúspěšnější instalace v historii muzea Victoria & Albert v Londýně.

david

Zdroj: Pinterest

Výstava nabízí přes 300 jeho objektů, včetně vlastnoručně psaných básní a obalu alb. V kině Dlabačov se uskuteční předpremiéra dokumentu točeno během výstavy. Kino si pro vás připravilo překvapení v podobě vstupu zdarma, pokud budete mít nějaký kostým nebo líčení ve stylu Davida Bowieho.

Kdy: 2 ledna v 20:00

Kde: Kino Dlabačov
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!