Kulturní tipy v týdnu od 21. 11. do 27. 11. 2016

Publikováno: 21.11.2016 12:30 | Adam Maturkanič

Midi lidi na FAMUFESTU

Přední česká elektropopová kapela Midi lidi vznikla v roce 2006. Od té doby vydala již čtyři oceňovaná alba. Mezi jejich tvorbu patří například soundtrack k filmu Protektor, za kterého obdržela Českého lva nebo také úvodní znělka k internetovému seriálu Žrouti.

Láska bude symbolem pro letošní, již třicátý FAMUFEST. Ve Studiu Hrdinů a v Bio Oku se bude od 23 do 27 listopadu promítat přes sto studentských nebo absolventských filmů. Nemusíte se tak bát, že byste si během tohoto festivalu nenašli právě váš žánr, neboť výběr bude obrovský a zaručeně také kvalitní.

Kdy a kde? 23 listopadu ve Studiu Hrdinů

Vstupné: 150 Kč

Web akce

midi

Zdroj: Archiv akce

Výstava Retro v Nové budově Národního muzea

Slyšeli jste už někdy, že móda se v neustálých cyklech opakuje? Sedmdesátky střídají osmdesátky, potom následují devadesátky a zase zpět? Nyní máte možnost v Nové budově Národního muzea porovnat kolik kusů vašeho oblečení se už někdy v historii objevilo v barvitějších, či naopak temnějších podobách. Na výstavě Retro si můžete prohlédnout hračky, vybavení domácnosti, techniku, ale především módu dob minulých.

Kdy a kde? Až do konce dubna roku 2017 v Nové budově Národního muzea

Vstupné? 120 Kč

Web akce

retro

Zdroj: Archiv akce

Just! Impro show

Určitě mnozí z vás znají improvizační televizní pořád Partička, kde mají vystupující zadané téma většinou od publika a na ně potom vytváří improvizované scénky. Na stejném principu je založena největší impro show v Praze. Diváci tedy budou mít možnost zasahovat svými podněty do vystoupení a tak si vytvořit vlastní příběh. Právě toto navozuje nezapomenutelnou atmosféru, kterou si potom divák se sebou odnáší.

Improvizační komediální skupina vznikla v roce 2010 a její členové jsou Lukáš Vencelík, Martin Vasquez, Jiří Axman, Jana Tupá, Láďa Karda a Nikola Orozovič. Některé z nich jste mohli vidět v pořadu Na stojáka nebo jako moderátory v TV Prima.

Kdy a kde? 21 a 24 listopadu ve Švandovém divadle nebo v Royalu

Vstupné: 200 až 250 Kč

Web akce

Impro

Zdroj: Archiv akce
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!