Kulturní tipy v týdnu od 28. 11. do 4. 12. 2016

Publikováno: 28.11.2016 12:30 | Adam Maturkanič

Výstava CZECH PRESS PHOTO 2016

Na výstavě 22. ročníku soutěže Czech Press Photo máte možnost zhlédnout vítězné fotografie a videa tohoto ročníku s dalšími až 460 fotografiemi a videí. Těšit se můžete na již tradiční kategorie jako Fotografie roku, Každodenní život nebo reportáž, ale také na zbrusu nové kategorie, kterými jsou problémy dnešní doby a Lifestyle.

Letošní ročník je trochu atypický v tom, že nejsou vystavovány většinou fotografie z dnešních problému, jako je utečenecká krize, válka v Sýrii nebo teroristické útoky, ale také ty pozitivní, kterými jsou například snímek olympionika Lukáše Krpálka nebo fotografie exotické přírody.

Kdy a kde? Od 22. 11. 2016 do 31. 1. 2017 na Staroměstské radnici v Praze.

Vstupné: 120 Kč a 60 Kč zlevněné

Web akce

The xx v Praze

Pro ty z vás, kteří ještě o The xx nikdy neslyšeli, jedná se o britskou indie popovou kapelu, která vznikla v roce 2008. Od svého vzniku má na kontě dvě alba. XX, za které dostala mnoho ocenění a album Coexist, které vzniklo v roce 2012.

Mnoho skladeb s jejich prvního alba bylo použito v seriálech, jako jsou například The Suits nebo Misfits, ale také na takových akcích jakou jsou Zimní olympijské hry nebo módní přehlídka Carla Lagerfelda. Z druhé alba se objevila skladba Together ve filmu Great Gatsby, který byl natočen podle stejnojmenné novely F. S. Fitzgeralda.

Nyní máme informace, že pracují na svém třetím albu, takže se máme určitě na co těšit!

Kdy a kde? 29. 11. 2016 ve Fórum Karlín

the xx

Zdroj: Archiv akce

Vstupné: Vstupenky jsou již vyprodané, ale máte možnost je od někoho odkoupit na oficiální FB stránce akce 

MINT: Weekend Market

Tato akce je šitá na míru těm, kteří zrovna neholdují přeplněným obchodním centrum před Vánoci a mají rádi kvalitní české designové produkty. Od října až od Vánoc se každý víkend uskutečňuje pravidelný alternativní trh s lokálními produkty.

Těšit se můžete na design, knihy, delikatesy a různé workshopy. MINT Weekend Market je inspirován trhy v Londýně nebo Bangkoku, kde kromě stánku, sálá z místa i příjemná atmosféra a hudba.

Kde? Pražská tržnice

Vstupné: Zdarma a vítání jsou i vaší čtyřnozí přátelé
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!