Kulturní tipy v týdnu od 5. 12. do 11. 12. 2016

Publikováno: 05.12.2016 12:30 | Adam Maturkanič

Dyzajn market

Jelikož v redakci milujeme designové a stylové věci, máme pro vás další pozvánku na jeden z designových marketů tohoto roku. Tento a příští víkend se můžete těšit na piazettě Národního divadla na více jak 300 českých a zahraničních tvůrců a designerů. Budete mít možnost nakoupit dárky pro rodiče, babičky, tetičky, přátele, manželky i milenky na jednom místě a to vše v otevřeném prostředí na čerstvém, i když v poslední době chladném, vzduchu. Nenechte si tedy tuto příležitost ujít. Navíc se můžete těšit na klasický svařák a dokonce i módní přehlídku!

http://www.dyzajnmarket.com/

Lanýžový festival Di Carlo

Pro všechny milovníky jídla jsme vybrali gastronomický zážitek v podobě Lanýžového festivalu, který se bude konat po celé síti italských restauraci Di Carlo. Lanýž patří k poměrně vzácným houbám, které rostou převážně v dubových lesích v Itálii a Francii. Určitě, když se řekne slovo lanýž, tak si mnozí z vás vybaví chození po lese s čuníkem na provázku a hodinové pátrání právě po této pochutině. Vy však tuto činnost můžete přeskočit a rovnou si pochutnat na specialitách z lanýže, které pro vás připraví šéfkuchaři restauraci Di Carlo.

http://www.dicarlo.cz/novinky/di-carlo-lanyzovy-festival/

Kdy? Od 7 do 13 prosince

Kde? V síti restauraci Di Carlo

Poslední týdny výstavy Andyho Warhola

Pokud jste ještě od roku 2014 nestihli výstavu Andyho Warhola - I´m OK v prostorách renesančního paláce U Bílého jednorožce na Staroměstském náměstí, máte poslední možnost. Výstava se totiž chýlí ke konci a vy máte v posledních třech týdnech možnost spatřit díla tohoto talentovaného amerického Pop-artového umělce.

Vstupné: Dospělí 170 Kč, Studenti 120 Kč

Squat tour

Na konec máme pro vás jednu záležitost pro nadšence architektury. V pěti patrech činžovního domů na Pařížské ulici vytvořilo pět architektů, pět naprosto odlišných bytů. Obyvatelé těchto bytu vám nechali po dobu jednoho měsíce otevřené dveře do svých domovů a vy se tak můžete stát dočasnými squattery. Budete mít jedinečnou šanci zjistit, jaké je to žít na nejdražší ulici v Praze a to vše s doprovodným komentářem od architektů.

https://goout.net/cs/jine-akce/squat-id23/nqgnb/#"i":"393271

Více informací: http://www.squatid.cz/cz/
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!