Kulturní tipy v týdnu od 5. 12. do 11. 12. 2016

Publikováno: 05.12.2016 12:30 | Adam Maturkanič

Dyzajn market

Jelikož v redakci milujeme designové a stylové věci, máme pro vás další pozvánku na jeden z designových marketů tohoto roku. Tento a příští víkend se můžete těšit na piazettě Národního divadla na více jak 300 českých a zahraničních tvůrců a designerů. Budete mít možnost nakoupit dárky pro rodiče, babičky, tetičky, přátele, manželky i milenky na jednom místě a to vše v otevřeném prostředí na čerstvém, i když v poslední době chladném, vzduchu. Nenechte si tedy tuto příležitost ujít. Navíc se můžete těšit na klasický svařák a dokonce i módní přehlídku!

http://www.dyzajnmarket.com/

Lanýžový festival Di Carlo

Pro všechny milovníky jídla jsme vybrali gastronomický zážitek v podobě Lanýžového festivalu, který se bude konat po celé síti italských restauraci Di Carlo. Lanýž patří k poměrně vzácným houbám, které rostou převážně v dubových lesích v Itálii a Francii. Určitě, když se řekne slovo lanýž, tak si mnozí z vás vybaví chození po lese s čuníkem na provázku a hodinové pátrání právě po této pochutině. Vy však tuto činnost můžete přeskočit a rovnou si pochutnat na specialitách z lanýže, které pro vás připraví šéfkuchaři restauraci Di Carlo.

http://www.dicarlo.cz/novinky/di-carlo-lanyzovy-festival/

Kdy? Od 7 do 13 prosince

Kde? V síti restauraci Di Carlo

Poslední týdny výstavy Andyho Warhola

Pokud jste ještě od roku 2014 nestihli výstavu Andyho Warhola - I´m OK v prostorách renesančního paláce U Bílého jednorožce na Staroměstském náměstí, máte poslední možnost. Výstava se totiž chýlí ke konci a vy máte v posledních třech týdnech možnost spatřit díla tohoto talentovaného amerického Pop-artového umělce.

Vstupné: Dospělí 170 Kč, Studenti 120 Kč

Squat tour

Na konec máme pro vás jednu záležitost pro nadšence architektury. V pěti patrech činžovního domů na Pařížské ulici vytvořilo pět architektů, pět naprosto odlišných bytů. Obyvatelé těchto bytu vám nechali po dobu jednoho měsíce otevřené dveře do svých domovů a vy se tak můžete stát dočasnými squattery. Budete mít jedinečnou šanci zjistit, jaké je to žít na nejdražší ulici v Praze a to vše s doprovodným komentářem od architektů.

https://goout.net/cs/jine-akce/squat-id23/nqgnb/#"i":"393271

Více informací: http://www.squatid.cz/cz/

Hodnocení článku:Komentáře

Univerzitní vlci aneb jak zvládnout zkouškové období Univerzitní vlci aneb jak zvládnout zkouškové období Dnes je kolikátého? CO?! To ale musí znamenat, že tu zkoušku mám... za tři dny. Tři dny. Tři! Zdroj: Arnaldo Anaya-Lucca/Tumblr Přesně... Předchozí článek Blažek představil kolekci pro jaro/léto 2017 Blažek představil kolekci pro jaro/léto 2017 Když pálí slunce a jediné, co jsme schopní mít celý den na sobě jsou šortky a tričko, módní domy představují kabáty a vysoké... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!