Kulturní tipy v týdnu od 9. 1. do 15. 1. 2017

Publikováno: 09.01.2017 12:30 | Adam Maturkanič

Divadelní představení Don Juan

Don Juan. Kdo by ho neznal, kdo by ho nemiloval? Sevillský svůdce žen, arogantní muž, který nerespektuje žádné pravidla, inteligentní člověk spalován vášní.

Dne 10. 1. budete mít možnost zažít na vlastní kůži Molierovou tragikomedii podle faustovského mýtu. Strhující příběh mladého muže, který věřil jen neúprosné logice, že 1 a 1 dá vždy 2 a svět byl pro něj stvořen jen jako zábavní park. Silný příběh se vzestupem a pádem, do kterého bude muset zasáhnout samotná vyšší moc.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=wqVpm8N8T78

Kde? Divadlo pod Palmovkou, Praha

Kdy? 10. 1. 2017 v 19:00

Beseda na téma: Trump přichází

Zvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem bylo pro mnohé obrovské překvapení. Nyní je už pár dnů po volbách a v myslích obyvatel celého světa vyvstává nová otázka. Co bude teď? Mnoho lidí se bojí, že se Trump utrhne ze řetězu, naprosto se odvrátí od Evropy a postaví zeď u hranic s Mexikem. Co, ale doopravdy může udělat, jaké má pravomoce a jak pravděpodobně bude vypadat jeho vláda? Jak se dále budou vyvíjet Izraelsko-americké vztahy? Je vážně takový kamarád s Putinem? Na tyto a mnoho dalších otázek vám v rámci projektu Diskuse v Maislovce odpoví ředitel občanského institutu Roman Joch a komentátor Daniel Anýž.

Trump

Zdroj: Brendan McDermid, Reuters

Kdy? 10. 1. 2017 v 18:00

Kde? Maiselova synagoga, Maiselova 10, Praha 1

Vstupné: Zdarma

Balkan Bashavel

Na závěr máme pro vás pozvánku na nevšední akci. Dne 13. ledna budete mít možnost zažít pravou tancovačku v rytmu balkan beats v Radlické kulturní sportovně. Tento rok si oblíbené DJské duo MALALATA přizvalo domácí kapelu Caravana Banda a společně vám budou chtít vytvořit nezapomenutelný zážitek.

balkan

Zdroj: Facebook akce

Vstupné: 200 Kč
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!