Květinový gentleman

Publikováno: 10.02.2013 22:46 | Jiří Hofbauer

Do klopy saka lze dát prakticky cokoliv. Pravdou je, že čeští muži jsou v tom ohledu poměrně úsporní. Pokud se už někdo něčím ozvláštní klopu saka tak jsou to hedvábné uzlíčky, které suplují i manžetové knoflíky.

K o poznání odvážnějším ale i efektnějším šperkům pánského saka nebo kabátu patří květiny. Problém tohoto doplňku ještě do nedávna byl, že velice rychle podléhal zkáze. Lanvin to loni kompenzoval látkovými květy, ale Steef van Adrichem na to vyzrál.

1

Zdroj: Steef van Adrichem

Holandský obchodník s orchidejemi představil svůj patent, díky kterému vydrží živé květy orchidejí mnohem déle a dají se tak nosit jako plnohodnotný šperk. Vylepšovák je ve své podstatě poměrně prostě a současně geniální – jedná o se malou vodotěsnou ampuli v niž jsou stonky květů uchycené. V kapsli však není voda ale speciálním živný roztoke, díky kterému květ vydrží až 14 dní. A to je hodně snídaní, obědů a věčírků. Květy vzácných orchidejí se jmenují Vandy a jsou pěstovány v mnoha barevných odstínech a velikostech.

Živé šperky Steefa van Adrichema pořídíte v pražském květinářství Belles Fleurs v Jindřišské ulici.

4

Zdroj: Steef van Adrichem

6

Zdroj: Steef van Adrichem

3

Zdroj: Steef van Adrichem

7

Zdroj: Steef van Adrichem

8

Zdroj: Steef van Adrichem

9

Zdroj: Steef van Adrichem

10

Zdroj: Steef van Adrichem

Hodnocení článku:Komentáře

Jan Palach: oheň, který probudil lidi Jan Palach: oheň, který probudil lidi Změny nejsou jednorázové akce. Možná jejich akutní provedení, ale ony samotné jsou trvalým procesem. V roce 1969 hlas lidu nepřekonal... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!