La dolce Vita s Vespa 946

30.06.2013 12:04 | Jiří Hofbauer

Skútry značky Vespa vždy patřily k maximálně stylovým a oblíbeným. V dnešní době získaly punc ikony mezi jednostopými vozítky. Společnost Piaggio přichází s nejdokonalejším co kdy vyrobila. Současně tak ukazuje jakým směrem se bude ubírat budoucnost značky Vespa.

Při tvorbě modelu Vespa 946 vycházel tým designérů společnosti Piaggio z historicky prvního prototypu modelu značky Vespa MP6 z roku 1946, podle kterého je odvozený název nového modelu. Jedná se o doposud nejdokonalejší model, který Vespa kdy vyrobila. Kombinuje tolik líbivý, tradiční italský design 50.let s nejmodernějšími technologiemi. Vespa si tak třeba ponechala průduchy připomínající žábry, ale klasické budíky nehradila LED displejem.

Rám stejně jako řídítka, sedlo, blatníky, boční kryty jsou vyrobeny z lehkého hliníku což celkově snižuje hmotnost skútru a přispívá k jeho obratnosti. Stroj navíc vyniká v tom, že je kompletně vyráběn ručně. Tedy nejen finální montování dílů k sobě, ale také veškeré svařování, lakování karoserie až po upevnění ručně prošívaného futuristického sedla ve tvaru vlny.

Dvanácti palcová kola jistí dvoukanálový systém ABS a kotoučové brzy na obou kolech a systémem kontroly trakce ASR proti prokluzu zadního kola za zhoršených jízdních podmínek.

Dokonalým prázdninám v Římě už nestojí nic v cestě.

Cena modelu Vespa 946 byla stanovena na 9000 € (přepočet 230 tisíc korun).

VESPA-01-25151_H

Zdroj: Vespa

08

Zdroj: Vespa

09

Zdroj: Vespa

10

Zdroj: Vespa

11

Zdroj: Vespa

12

Zdroj: Vespa

13

Zdroj: Vespa

14

Zdroj: Vespa

Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!