Lamborghini: 100 let inovace za poloviční čas

Publikováno: 02.05.2013 16:00 | Jiří Hofbauer

V pátek 10.května bude v italské Bologni větší horko než je obvyklé. Sjedou se sem všichni milovníci italské automobilky Lamborghini a účastníci závodu Grande Giro Lamborghini 50° Anniversario. Závod začíná v úterý, kdy se do Milána sjedou všichni účastnící závodu. Další den se kolona rozjede do Forte Dei Marmi (248 km), ve čtvrtek dorazí do Říma (390 km) a celá spanilá jízda se zakončí v pátek, kdy závod vyvrcholí velkolepými oslavami v Bologni (388 km).

hookpage_50years_1000x1000

Na náměstí před Palazzo dell’Archiginnasio ten večer bude Stephan Winkelmann, prezident a CEO Automobili Lamborghini, a Virginio Merola, starosta Bologna, s množství pozvaných hostů slavit 50 let automobilky Lamborghini.

„Lamborghini slaví a Bologna s ním. Je úžasné, že po automobilech značky, která má kořeny v našem městě, touží celý svět,“ neskrývá nadšení Virginio Merola. A Stephan Winkelmann dodává: „Stihli jsme sto let poctivé inovace za padesát let.“

O víkendu 10. a 11.května srdce města rozproudí přehlídka těch nejkrásnějších vozů jak nestárnoucí veteráni tak i prudce současné supersporty.

U této příležitosti upravily i hotely nabídku ubytovacích balíčků a restaurace budou nabízet speciální menu. Lze předpokládat, že slavit bude nejen oddělená společnosti, ale i pyšní obyvatelé města.

Centrum města se tak promění v mozaiku poskládanou z modelů Lamborghini. Náměstí Piazza Maggiore, Piazza Galvani a Piazza Minghetti totiž zaskládá více jak 300 aut s divokým býkem na kapotě. Oslavy začínají se v v pátek 10.května v 18.00 a jede se nonstop do druhého dne. Pozor na zbytkový alkohol...

lamborghini-aventador-lp-720-4-50-anniversario_100425476_l

Zdroj: Lamborghini50.com
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!