Lamborghini Aventador SV 2016: býk z pekla vypuštěný

Publikováno: 05.02.2015 10:06 | Jakub Matulík

Lamborghini Aventador je s námi na tomto světě více jak 4 roky. Jako nástupce, velice slavného Murcielaga splnil veškerá očekávání. Prodává se skvěle, vypadá pořád dokonale, jeho zvuk je nejlepší na světě a plameny, které střílí, jsou absolutně dokonalé.

Stejně jako Murcielago, tak i Aventador dostane svůj top model. Ten se nazývá SV nebo-li Super Veloce. Oficiálně se mělo světu představit až na ženevském autosalonu. Jenže při natáčení klipu právě pro ženevský autosalon, Lamborghini nějak neuhlídalo fotografy a tak se Lamborghini Aventador SV bez maskování představilo světu.

lambo_sv_1

Zdroj: Sprit Amplifier

Aventador SV byl zachycen na jihu Evropy a vypadá naprosto úchvatně. Na první pohled jsou vidět nové sací otvory, velký zadní difuzor, brutální křídlo, nové karbonové lízátko nebo karbonové zrcátka. Všechny ovšem zajímá nejvíce motor. V zádi vozu se bude nadále skrývat atmosferický dvanáctiválec do V o objemu 6,5 litru. Ten v současné době produkuje 700 koní, ovšem u verze SV se dá očekávat nárůst až o 60 koní. Přes robotizovanou převodovku, bude všechen tento neskutečný výkon převáděn na všechna 4 kola. Dá se očekávat, že stejně jako u minulé generace SV, bude snížena markantně váha. Kromě váhy by se mělo ještě zlepšit výfukové potrubí, přijít by měla i nové kola. Novinka se světu pravděpodobně předvede na blížícím se autosalonu v Ženevě. Za redakci musím říct, že se hodně těšíme!

lambo_sv_6

Zdroj: Sprit Amplifier

lambo_sv_2

Zdroj: Sprit Amplifier

lambo_sv_3

Zdroj: Sprit Amplifier

lambo_sv_4

Zdroj: Sprit Amplifier

lambo_sv_5

Zdroj: Sprit Amplifier
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!