Lamborghini Centenario LP 770-4: hot news from Bologna

Publikováno: 22.09.2015 11:17 | Jakub Matulík

Světem se právě prohání nové informace o novém hypercar z boloňské automobilky Lamborghini. Oficiální představení by mělo proběhnout jak jinak než na ženevském autosalónu. Základ by měl nový model ve stávající vlajkové lodi, tedy Aventadoru. Proč právě Centenario?

lamborghini_cent

Zdroj: carbay.co.id

Jelikož přesně před sto lety se narodil zakladatel této automobilky Ferrucio Lamborghini. Jak je zvykem, název již předpovídá výkon vozu, tedy u této edice se bude jednat o 770 koní, které budou posílány na všechny kola. Dá se předpokládat, že Lamborghini si nechá svou atmosférickou V12, kterou má pod kapotou Aventador. Takže, snad se nemusíme bát oturbeného Lamborghini.

lamb_centernario

Zdroj: carbay.co.id

Poslední informace o tomto speciálním hyper autě jsou ohledně časových údajů. Sprint z nuly na stovku by měl stihnout pod 2,7 vteřiny a bude vás katapultovat až na rychlost 350 km/h. Centenario bude velice speciální edice, takže už objednávejte, jelikož jich spatří světlo světa pouze 20. Jak už bývá u Lamborghini zvykem, speciální edice aut bývají opravdu úletové, takže můžeme čekat něco podobného Venenu. Jen tak dál Lamborghini….
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!