Lamborghini Huracán LP 620-2 Super Trofeo

Publikováno: 17.08.2014 23:04 | Jakub Matulík

Jak už u Lamborghini bývá zvykem, vždy když vytvoří civilní verzi nového "baby Lamba" po krátké odmlce předvedou i jeho bratříčka, který bude výhradně závodníkem. Není tomu jinak ani u nového, námi tolik oblíbeného Huracánu. Super Trofeo je závodní verze tohoto už tak extrémního supersportu. I když "civilní" Huracán je opravdu našlápnutá mašinka, závoďák musí být vždy ještě trošku ostřejší. Nijak jinak tomu není ani u Huracánu Super Trofeo.

amborghini_huracan_super-trofeo_7

Zdroj: Lamborghini

amborghini_huracan_super-trofeo_8

Zdroj: Lamborghini

amborghini_huracan_super-trofeo_9

Zdroj: Lamborghini

I když linie vozu zůstává totožná, pár velkých změn se zde událo. Na první pohled vás trkne do očí mohutné zadní křídlo, které zvyšuje přítlak a pomáhá zlepšovat ovládání vozu ve velkých rychlostech. Dále zde máme předělaný přední nárazník, o dost rozšířené boční prahy a také velký zadní difuzor. To vše by mělo zvětšit přítlak celého vozu. Dále bylo předěláno výfukové potrubí, které musí splňovat FIA pravidla, chladící systém a v neposlední řadě také závodní kované kola s centrální maticí pro rychlé vyměnění v boxech. Ty jsou obuty jak jinak než do sliků hlavního sponzora Pirelli P Zero. I tyto novinky pomohly zásadnímu snížení hmotnosti závodního vozu. Ten od původního zhubl o neskutečných 250 kg. K tak velkému propadu váhy přispěl také fakt, že závodní Super Trofeo nemá pohon na všechny 4 kola ale pouze na zadek.

amborghini_huracan_super-trofeo_10

Zdroj: Lamborghini

amborghini_huracan_super-trofeo_11

Zdroj: Lamborghini

amborghini_huracan_super-trofeo_12

Zdroj: Lamborghini

Jak uvozuje název vozu, byl upraven i výkon. Ten nabyl o krásných 10 čísel, na neskutečných 620 koní. Ty budou přeneseny přes sekvenční převodovku na již zmíněné zadní kola. Víc technických informací zatím není k dispozici. Ale už teď se dá s klidem duše říct, že se jedná o opravdu našlapaný závodní speciál. Teď už jen chvilku počkat a těšit se na další závody cestovních vozů, kde bude jistě tento nový Huracán závodit.

lamborghini_huracan_super-trofeo_1

Zdroj: Lamborghini

lamborghini_huracan_super-trofeo_2

Zdroj: Lamborghini

lamborghini_huracan_super-trofeo_3

Zdroj: Lamborghini

lamborghini_huracan_super-trofeo_4

Zdroj: Lamborghini

lamborghini_huracan_super-trofeo_5

Zdroj: Lamborghini

lamborghini_huracan_super-trofeo_6

Zdroj: Lamborghini
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!