Lamborghini Huracán: vůbec první v České republice!

Publikováno: 05.08.2014 10:33 | Jakub Matulík

Hned na úvod malé přiznání. Kdo někdy četl nějaký můj článek o superautech, ví, že jsem trošku zaujatý. Bez okolku přiznávám, jsem extrémní milovník Lamborghini. Od jak živa je pro mě Lamborghini to pravé supersportovní auto. Ano, vím že Ferrari je možná lepší, McLaren je možná rychlejší a techničtější. Taky je mi jasné, že Lamborghini vlastně patří pod Audi. Ale já ty rozzuřené býky ze Sant'Agata Bolognese prostě miluji.

lambo_hur_gallardo

Zdroj: Jakub Matulík/Menstyle.cz

Kdo nás sledujete na Facebooku nebo Instagramu, tak víte, že včera na Rohanském nábřeží u budovy River Diamond společnost Dream Cars oficiálně představila první exemplář Lamborghini Huracán v Česku. Ještě ale chvíli napínání. Je potřeba něco málo říct o jeho starším bratříčkovi. Gallardo se vyrábělo deset let. Stalo nejúspěšnějším a nejprodávanějším Lamborghini za celou 50 letou historii. Prodejní čísla mluví za vše. Prodalo se jich totiž přes 14 tisíc. A bylo skvělé. Díky společnosti Dream Cars, jsem jej mohl trošičku prohnat po okreskách a do dnes na to velice rád vzpomínám. Aby taky ne 560 koní, jednospojková převodovka, Italský design, neskutečný zvuk z 10 válcového srdce, to vše musí zanechat v každém automobilovém nadšenci "vlhkou" vzpomínku. Jasně můžete namítat spoustu záporných věcí, čísel apod. Ovšem, jak řekl James May, když řídíte Lamborghini prokazujete službu i okolnímu světu, jelikož je nádherné a každý kdo jej viděl na něj na vždy bude vzpomínat. Vyvstává zde jedna zásadní otázka, bude nástupce nejpopulárnějšího Lamborghini taky tak úspěšný? Nebo zůstane v zapomnění? Na tuto otázku si můžete odpovědět sami, ovšem o tom vám řeknu později.

lambo_hur_1

Zdroj: Tomáš Škoda Photography

Přichází ta chvíle. Stojím před Huracánem, který ovšem stále stojí pod plachtou. Mísí se ve mě zvědavost, nadšení a hlavně natěšení, až jej konečně spatřím na vlastní oči. Ano, na internetu je spoustu fotek, videí, dokonce i testů, ovšem dokud se sním nesetkáte tváří v tvář (tedy masku), nevíte jak je... dokonalý.

lambo_hur_2

Zdroj: Tomáš Škoda Photography

Těsně před odhalení Petra Cieslar Neumanová, generální ředitelka společnosti Dream Cars, pronese důležité fakta o tom co nás čeká pod plachtou. Jedná se tedy o nástupce Gallarada, pod "kapotou" bije atmosférický (díky bohu) motor V10 o objemu 5,2 litrů, produkující dech beroucích 610 koní a 560Nm. Tato síla je přenesena přes úplně novou dvouspojkovou převodovku na všechny čtyři kola, ovšem poměr síly se přenáší 70:30 ve prospěch zadní nápravy. Díky novému CRFP (karbonem vyztužené plasty) materiálu váží "pouze" 1532kg. Z nuly na sto Vás býk kopne za 3,2 vteřiny, na 200 potom za neskutečných 9 vteřin. Název Huracán dostal, jak už je u Lamborghini zvykem, po bojovém býku z 19. století. Cenu půjčovného na jeden den, což je 34 900 Kč a na týden vás tento býk bude stát 199 900 korun.

lambo_hur_3

Zdroj: Tomáš Škoda Photography

Přichází chvíle, na kterou všichni zúčastnění čekají. Plachta sjíždí a já vidím překrásnou linii přední masky a kapoty se specifickými Lambo světly. Ano, říkám ano! Huracán je absolutně dokonalý. Navíc zelená barva mu neskutečně sluší. Je totiž díky ní jiný v tom nejlepším slova smyslu! Nedá se s ničím co v současné době jezdí porovnat. Najednou se ozve krásný zvuk startéru a 10 válcová atmosféra téměř okamžitě naskočila. Nevím jak nazvat to, co vychází ze zádi Huracánu. Podle mě se prostě jedná o ten nejkvalitnější sound systém, který musí milovat každý, kdo jej uslyší. Jsem zamilován!

lambo_hur_4

Zdroj: Tomáš Škoda Photography

lambo_hur_5

Zdroj: Tomáš Škoda Photography

lambo_hur_8

Zdroj: Tomáš Škoda Photography

lambo_hur_10

Zdroj: Tomáš Škoda Photography

lambo_hur_11

Zdroj: Tomáš Škoda Photography

lambo_hur_12

Zdroj: Tomáš Škoda Photography

lambo_hur_13

Zdroj: Tomáš Škoda Photography

lambo_hur_14

Zdroj: Tomáš Škoda Photography

Málo kdy se člověku stane, že stojí na místě a užívá si okamžik, který právě probíhá. Já to tak měl několik minut. Nastal čas nakouknout do interiéru. I když je úplně nový, stylizace je známá z Gallarda a Aventadoru. Jsou zde i nové prvky, které ještě nikde nebyly použity. Například reproduktory ve dveřích, které svým tvarem připomínají závodní koncept Sesto Elemento. Taktéž linka palubní desky u spolujezdce naznačuje inspirací tímto závoďákem. Střednímu tunelu dominuje červený "kryt", který jisto jistě pochází ze stíhačky. Ten pod sebou skrývá to kouzelné tlačítko Start. Celkově středový "tunel" díky svým přepínačům působí jako interiér F 16. Sportovní sedačky, provedené v zelené barvě (ostatně jako celý interiér) působí sportovním, ale zároveň i pohodlným dojmem.

lambo_hur_19

Zdroj: Tomáš Škoda Photography

Tak a teď na vás čeká to nejdůležitější. A to luxusně do rukou padnoucí sportovní volant, s novým "emočním" přepínačem na jízdní režimy, ovladačem světel, blinkru apod. A teď přichází zásadní novinka celého interiéru. 12,3 palcový TFT display situovaný přímo na řidiče. Na tomto displeji zobrazíte úplně vše, co k ovládání Huracánu potřebujete. Základ je samozřejmě otáčkoměr s digitálním "rychloměrem", ovšem novinka je navigace, ovládání medií, rádia a některé další specifická nastavení přímo vozu. Grafika je opravdu povedená, po vzoru Aventadoru.

lambo_hur_18

Zdroj: Tomáš Škoda Photography

Zamilovali jste se stejně jako my? Nikdy nebylo jednodušší se v něm svézt. Stačí zavolat či napsat do autopůjčovny Dream Cars a objednat si půjčení. Splnění snu, vás sice bude něco stát, ovšem garantuji vám, že na to nikdy nezapomenete. Blokněte si ho na webu Dream Cars.

lambo_hur_6

Zdroj: Tomáš Škoda Photography

Touto cestou bychom rádi poděkovali půjčovně luxusních sportovních vozů Dream Cars za možnost, být u této dech beroucí premiéry Lamborghini Huracánu v České Republice. Proč by se sny měly plnit jen o Vánocích?

lambo_hur_17

Zdroj: Tomáš Škoda Photography
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!