Lamborghini Veneno Roadster

19.10.2013 16:38 | Jiří Hofbauer

Už původní Lamborghini Veneno je něco před čím se nám zcela tají dech. Teď Lamborghini chystá uvést nové Veneno ve verzi Roadster.

Pod ostře rudou karoserii z lehkých hliníkových vláken o hmotnosti 1 490 kg se skrývá 6,5 litrový motor V12 a celých 750 koní. Z nuly na stovku to zvládne již za 2,8 sekund a maximálně z něj dostanete 355 km/h. Samozřejmost je pohon všech čtyř kol, která požene sedmistupňová robotizovaná převodovka ISR.

Fronta na tenhle ohrožený exemplář nebude příliš dlouhé. Cena, která ještě nebyla stanovena, se očekává víc než vysoká a mluví se o částce kolem 103 milionů korun. Ale hlavě – bude vyrobeno pouze 9 kusů.

the-first-look-at-the-lamborghini-veneno-roadster-2

Zdroj: Lamborghini

the-first-look-at-the-lamborghini-veneno-roadster-1

Zdroj: Lamborghini

the-first-look-at-the-lamborghini-veneno-roadster-3

Zdroj: Lamborghini


Hodnocení článku:Komentáře

Karel Hynek Mácha, české poezie pán Karel Hynek Mácha, české poezie pán Je skvělé, když víte, že Máj je lyricko-epická báseň a poprvé vyšel v roce 1836. Je ohromné, když se s někým můžete podělit... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!